fbpx

У Калуші закрили в СІЗО письменницю-русофілку, яка виправдовувала агресію рф

Суспільство 19:52, 15.09, 2022

Калуський міськрайонний суд залишив у СІЗО Покорну Ванду Олегівну, яку обвинувачують у виправдовуванні агресії рф проти України. Жінка стверджує, що справа – це замовлення ФСБ через те, що вона ганьбила армію РФ.

Жінку затримали працівники СБУ у травні 2022 року. За повідомленням СБУ, агітаторка переконувала інтернет-користувачів, що нібито цивільні авто, які намагалися евакуюватися з-під Києва, розстрілювали українці, «Азов» мародерствував у Маріуполі, будинки в мирних містах обстрілює тероборона тощо. Коли зрозуміла, що швидкої окупації росією всієї території України не відбудеться, а за її слова може настати відповідальність, – змінила свою риторику і відредагувала попередні дописи. Втім, історія редагування збереглася.

За даними КУРСу, йдеться про 50-річну калушанку Ванду Покорну. Жінка у попередні роки на російських форумах публікувала свої повісті під псевдонімом Текла Лещинская.

У суді вона повідомила, що 17 і 23 березня розмістила у соціальній мережі статті, в яких описала реалії життя. У статтях вона не виправдовує агресію російської федерації та не надавала негативну оцінку українській владі.

Розповідала, що є русофілкою та письменницею, яка працювала у російському медіапросторі і отримувала за свою працю грошові кошти. У своїх публікаціях, які написала у квітні та травні, активно ганьбила російську армію за напад на Україну. Це кримінальне провадження є помстою за таку її позицію з боку ФСБ. Свою вину у вчиненні злочину не визнає, повідомляє пресслужба суду.

Під час розгляду справи прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченій раніше обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки раніше встановлені ризики залишилися незмінними.

Захисник заперечив щодо задоволення клопотання прокурора про продовження його підзахисній терміну дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Суд, розглядаючи клопотання, враховував тяжкість інкримінованого обвинуваченій злочину, а також те, що обставини, за яких судом обвинуваченій було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою, не відпали, а продовжують існувати.

Під острахом кримінальної відповідальності, враховуючи режим воєнного стану на території України, обвинувачена може покинути її територію, тим же самим переховуватись від суду. Також вона може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, оскільки обвинувачується у скоєнні злочину проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, вчинених у воєнний час.

Таким чином, суд вирішив продовжити обвинуваченій строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на два місяці.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: