fbpx

У Калуській громаді планують зібрати до 500 тонн кавунів і застерігають від підробок

Суспільство 17:00, 08.08, 2024

Калуський кавун став смачною візитівкою громади торік. Релоковане із міста Куп’янськ Харківської області фермерське господарство “Овочі Слобожанщини” вирішило виростити цю екзотичну для Прикарпаття культуру. Сорт, який тримають у таємниці і досі, висадили на двох гектарах, інформує КУРС.

Торік зібрали майже 100 тонн ягід, які миттєво полюбилися калушанам. Зараз у Калуській громаді активно триває збір кавунів. У Калуській міськраді кажуть, що трапляються підробки і радять, де придбати стовідсотковий «оригінал».

У Калуській громаді планують зібрати до 500 тонн кавунів і застерігають від підробок 1

Цього року фермери висадили уже 10 гектарів кавунів. Розширили і асортимент.

“Більшу частину площі, 6-7 га, займає кавун того ж сорту, що був і торік. Це невеликі ягоди вагою 2-3 кілограми, — розповідає засновниця фермерського господарства “Овочі Слобожанщини” Інна Федосієнко. — Ми також висадили дві тисячі насінин жовтого кавуна. Маємо і сорт, який дає великі ягоди, а також пізні кавуни, насіння яких отримали як гуманітарну допомогу від Європейського Союзу. Ми досі не працювали із цим сортом, тому напівжартома називаємо його “Калуським сюрпризом”. Дозрівати ягоди почнуть тільки у вересні”.

Усі калуські кавуни вирощені із розсади. Їх висаджували на чорне полотно: що додатково утримувало вологу, рослинам було тепліше. Організовували крапельно-стрічковий полив. Один раз кавуни прополювали. Не посприяв фермерам відносно холодний червень. Однак вони дають оптимістичний прогноз врожайності: планують зібрати не менш як 350 тонн кавунів.

“Така врожайність — непогана і для східних областей України. Але тут вирішальним є не географічне розташування, а сорт. Наш основний сорт не дає великих ягід: 10-кілограмовий кавун вирости просто не може. Тому врожайність 35 т/га — відмінний показник, — розповідає Інна Федосієнко. — Цей сорт розроблено для продажу у крамницях і супермаркетах. Він розрахований на “лінивого” споживача, який не хоче тягнути додому важкий кавун. Великі ягоди більш вигідні для гуртової торгівлі”.

Не мають проблем фермери і зі збутом ягід. Ба більше, часом не встигають довозити їх на місця продажу. Однак обурює те, що часто під маркою калуських кавунів продають ягоди зовсім іншого походження.

“Відрізнити їх візуально доволі складно. Нам, фахівцям, різниця очевидна, однак для пересічної людини вона непомітна, — каже Інна Федосієнко. — На вигляд калуські кавуни дещо світліші. І точно дуже солодкі і смачні”.

Щоб спробувати оригінальний калуський кавун, фермери радять купувати ягоди на перевірених локаціях (особливість — кавуни продають на сіні):

  • ж/м Хотінь, біля кафе “Гостинець”;
  • обабіч дороги на Івано-Франківськ, за автозаправкою “Окко”;
  • у селі Студінка — перший поворот, поряд із приміщенням колишньої колгоспної контори, будинок із синім дахом.

Також виробники співпрацюють із низкою крамниць:

  • у мікрорайоні Підгірки: “Лаванда”, “Орхідея”, “Старий дуб”, “Корона”;
  • у мікрорайоні Височанка: крамниця “Сонечко”;
  • біля парку культури і відпочинку ім. І. Франка: крамниця “Плюс”;
  • крамниця у селі Ріп’янка.

Наступного року виробники обіцяють здивувати калушан особливими сортами. Розглядають можливість вирощування чорних кавунів і таких, що подібні за кольором і формою на кабачок.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: