fbpx

У Карпатах на Верховинщині встановили капличку через "з'явлення диявола"

Суспільство 13:18, 12.08, 2021
НА ФОТО: Капличка у Карпатах, Чивчинський масив, полонина Балтагура. Фото - Богдан Салій

Мурована з каменю каплиця зявилася цьогоріч неподалік полонини Балтагура і скал Баби у Чивчинському масиві Карпат, на самому українсько-румунському кордоні.

Капличка господня через зявлення диявола на полонині Балтагура, Верховинський район, Чивчини
Капличка “від диявола”, полонина Балтагура. Фото – Богдан Салій

Фотографіями незвичайної каплиці поділився мандрівник Богдан Салій, який саме повернувся з 6-денного походу за маршрутом “Верховина – Кринта – Гриняви – Чивчини – Чорногора – Бистрець”. Богдан пише, що фото зробив у понеділок, 9 серпня.

Як пояснює таблиця на капличці, причиною її спорудження стало начебто “з’явлення диявола” в цій місцевості 19 липня 2017 року о 13:28.

Капличка проти диявола в Карпатах, Чивчини
Капличка у Карпатах, Чивчинський масив, полонина Балтагура. Фото – Богдан Салій

Туристка Ганна Шандура-Шаніна у фейсбук-спільноті Хочу в гори також поділилася зображенням цього “диявола”, перефотографувавши фото, яке будівничі прикріпили на капличці. На фото видно якусь невелику темну пляму в небі, що при збільшенні за обрисами нагадує голову рогатої корови.

Капличка на полонині Балтагура в Карпатах встановлена через появу диявола
Фото – Ганна Шандура-Шаніна

В обласному лісовому господарстві КУРСу повідомили, що спорудження цієї каплиці не погоджували, не знають, хто її автор, і вважають, що об’єкт на території Верховинського НПП. КУРС звернувся до директора Верховинського національного природного парку Михайла Нечая, але він також категорично заперечив, що капличка на території парку.

“Я знаю про цю каплицю, вона викликає інтерес в туристів. Але це полонина Балтагура, вона не на нашій землі і жодного погодження на її спорудження Парк не давав. Наша територія – це 12 тисяч 22 гектари, і вони чітко в натурі виділені і позначені межовими знаками. Тому я вас запевняю, що капличка поза межами нашого Парку. Хто її збудував, мені не відомо”, – сказав Михайло Нечай.

В обласному управлінні лісового господарства звернули увагу, що подібні споруди в Карпатах час від часу з’являються у різних місцях – біля джерел, на полонинах чи навіть на популярних гірських вершинах. Їх будують місцеві мешканці з власної ініціативи – самовільно і без жодних погоджень з лісівниками.

За інформацією КУРСу, капличку на захист від диявола на Балтагурі звели з ініціативи одного із працівників Верховинського районного відділення управління СБУ в Івано-Франківській області. Освятили капличку місцеві священики з Православної церкви України.

Полонина Балтагура входить до земель Зеленської сільської ради, з 2017 року перебуває в оренді приватного підприємця зі Старих Кутів, але за призначенням – для випасу худоби – не використовується вже роками.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: