fbpx

У Карпатах відновили закинуту залізницю до Румунії

Суспільство 10:31, 27.08, 2022
НА ФОТО: Кордон між Україною і Румунією зараз виглядає так

Україна відновила понад 20 км залізниці у Карпатах до кордону з Румунією. В Укрзалізниці сподіваються на відкриття руху нею після того, як свої дільниці відремонтують румунські залізничники, пише Ліга з посиланням голову правління компанії Олександра Камишіна.

Колію в Карпатах будували за часів Австро-Угорщини, але Перша і Друга світові війни встановили кордон між Україною та Румунією по Тисі, довкола якої в’ється залізниця. З Івано-Франківська вона веде до Рахова та у районі села Ділове заходить на румунську територію. В Україну колія повертається біля селища Тересва Тячівського району.

Ще на початку 2000-х років до румунського міста Сигіт ходили дизель-потяги з України, але потім їх скасували через контрабанду.

Тепер Укрзалізниця відремонтувала дільницю Рахів — Берлебаш — держкордон (19,3 км) і Тересва – держкордон (1,1 км), розраховуючи на збільшення вантажних перевезень.

Відкриття цих стиків дозволить відправляти в Румунію шість додаткових пар вантажних поїздів щодня. Це 3,5 млн тонн вантажів на рік.

Крім того, ці дві дільниці відкривають перспективу і для нових пасажирських напрямків, зокрема для міжрегіонального сполучення між Ужгородом та Івано-Франківськом і Чернівцями.

“Але це стане можливим одразу після того, як наші румунські колеги відремонтують свою частину дільниці”, – заявив Камишін.

Тим часом до кордону з Румунією буде ходити приміський дизель-поїзд №6441/6442 Коломия — Рахів — Коломия, маршрут якого продовжено до станції Ділове.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: