fbpx

У коломийському Музеї Писанки відкрили виставку сирних коників і оленів з Брустурів

Суспільство 12:42, 19.08, 2023

У Музеї писанкового розпису в Коломиї відкрили виставку сирної пластики. Сюжетні композиції різної тематики створили з сиру гуцульські майстрині із села Брустури Косівського району Івано-Франківської області.

КУРС писав, що у Брустурах поставили пам’ятник сирному конику – перший і єдиний у світі

На виставці представили свої роботи заслужена художниця України Марія Петрів, народні майстрині Ганна Петрів, Галина Петращук, Марія Габорак, Марія Миклащук, Оксана Лабачук, Оксана Рибарук, Іванна Рибарук, Ольга Петрів, Марія Петращук, Світлана Слижук, Христина Петрів, Світлана Габорак, Світлана Юріяк, Марія Рибарук, Любов Плитчук.

У коломийському Музеї Писанки відкрили виставку сирних коників і оленів з Брустурів 1

Поряд із сучасними композиціями експонуються традиційні коники й олені з колекції Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, створені заслуженою майстринею народної творчості України Марією Матійчук (1929 – 2009), внесок якої в збереження і популяризацію цього давнього виду народного мистецтва неймовірно великий, інформує пресслужба музею.

У коломийському Музеї Писанки відкрили виставку сирних коників і оленів з Брустурів 2

Своїми вміннями та тонкощами створення сирних виробів майстриня ділилася з усіма охочими опанувати це ремесло. Тож світлим і щемливим спомином для присутніх, серед яких були й учениці пані Марії, став фрагмент відеофільму за її участі.

Колориту виставці додали тематичні гобелени народного художника України Михайла Біласа (1924 – 2016), світлини Тетяни Павлик, Василя Іваночка, Ігоря Олійника, Євгена Гапича з музейної збірки, а також з приватних архівів.

У коломийському Музеї Писанки відкрили виставку сирних коників і оленів з Брустурів 3

“Сучасні майстрині, зберігаючи традицію, урізноманітнюють форми та створюють складні композиції, які є чудовим і смачним подарунком на родинні свята. Поряд з цим не втрачається і первинне сакральне та обрядове значення сирних фігурок”, – зазначають музейні фахівці. 

Доповненням до виставки були гуцульські мелодії у виконанні оркестру народних інструментів «Трембіта» Коломийської філармонії імені Олександра Козаренка, керівник Михайло Могильняк.

На виставці влаштували продаж сирних смаколиків та майстер-клас, зібрані кошти передадуть 10 гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс».

У коломийському Музеї Писанки відкрили виставку сирних коників і оленів з Брустурів 4

Нагадаємо, на Прикарпатті ініціюють внесення сирних коників до переліку національної культурної спадщини

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: