fbpx

Скандал у Коломиї: мер хоче призначити на освіту пенсіонера з Попасної, якого обвинувачували у сепаратизмі

Суспільство 14:16, 29.01, 2023

У Коломиї спалахнув скандал навколо кандидатури на посаду начальника управління освіти Коломийської міськради. Міський голова Коломиї Богдан Станіславський хоче призначити керувати освітою громади 62-річного Юрія Онищенка – колишнього міського голову міста Попасна на Луганщині, якому СБУ висувала обвинувачення за підтримку сепаратистів у 2014 році.

Про те, що Станіславський готується призначити Онищенка головним освітянином Коломиї, повідомила у мережі Надія Бордун – мати Любомира Бордуна, який понад шість років очолював управління освіти в Коломиї, але з перших днів російського вторгнення пішов добровольцем захищати Україну у складі 10 гірсько-штурмової бригади і загинув.

Надія Бордун повідомила, що Станіславський готує на посаду начальника управління освіти Юрія Онищенка, який приблизно два місяці працює у муніципальній інспекції завідувачем сектором диспетчеризації та вже стажується в управлінні освіти. За інформацією Надії Бордун, Онищенка вже представили директорам кількох ліцеїв.

З відкритих джерел відомо, що Онищенко протягом 2010-2021 років був міським головою Попасної Луганської області, членом “Партії регіонів”. З педагогічного досвіду у нього – робота воєнним керівником протягом 1987-1994 у ПТУ № 85 і СШ №1 у Попасній. Відтак працював у правоохоронних органах, зокрема, перед тим як стати міським головою, обіймав посаду начальника УДАІ Попаснянского РВ УМВС. Зараз Юрій Онищенко на пенсії.

“Це – жарт? Чи це так пан мер продовжує ”гартувати ‘ нашу освіту? Був мером Попасної… ну, добре! Але ж не працював в управлінні освіти, а тому досвід роботи в цій галузі відсутній! Якщо такий хороший фахівець, то чому не бере пан Станіславський його собі в заступники? Можливо, і радив би йому щось корисне!” – написала у соцмережі Надія Бордун.

Скандал у Коломиї: мер хоче призначити на освіту пенсіонера з Попасної, якого обвинувачували у сепаратизмі 1

Богдан Станіславський відреагував на розголос маніпулятивним дописом з цитатою покійного глави УГКЦ Любомира Гузара, у такий спосіб недвозначно натякаючи, нібито коломияни проти призначення Онищенка через його походження з Луганщини й утискають переселенців, через що “в Коломиї українець не може стати посадовцем”.

“І якщо комусь здається, що, прикриваючи власні суб’єктивні бажання, він може знецінювати українця через те, де він народився, то забудьте це як страшний сон”, – пригрозив обуреним мешканцям Станіславський.

Скандал у Коломиї: мер хоче призначити на освіту пенсіонера з Попасної, якого обвинувачували у сепаратизмі 2

Сотні людей, які поширили інформацію про ймовірне призначення Онищенка, мер назвав “вузьким колом осіб”, закликав “не перетворювати діяльність структурних підрозділів міської ради на хаос”.

“…адже жоден відділ чи управління не можуть залежати від приватної думки однієї або кількох людей”, – заявив міський голова Коломиї.

Станіславський підтвердив, що “людина, яка приїхала до Коломиї із Луганської області, виявила бажання працювати в управлінні освіти Коломийської міської ради”.

“Наразі людина проходить стажування, на яке має право”, – вважає Станіславський.

Сотні коломиян обурилися дописом міського голови. Станіславському намагаються пояснити, що люди не мають претензій до місця народження Онищенка: їх обурює його сумнівне політичне минуле та відсутність професійного досвіду в освіті. Коломияни вимагають провести конкурс на посаду начальника управління освіти і призначити професіонала.

Щоб переглянути коментарі, відкрийте вкладення на повний екран і скрольте курсором з правого боку

Проте міський голова Коломиї коментарі, пропозиції і вимоги своїх земляків-підписників залишив без відповіді.

Що відомо про Онищенка?

Окрім того, що Юрій Онищенко був прихильником та членом Партії регіонів, у березні-травні 2014 року він організував у Попасній незаконний сепаратистський референдум на підтримку “ЛНР”.

За повідомленням Служби безпеки України, Онищенко скликав позачергову сесію Попаснянської міськради, на якій особисто оголосив депутатам заяву президії Луганської облради з вимогами проведення антиконституційного референдуму. Онищенко надав приміщення та вирішував матеріально-технічні питання для проведення фейкового “волевиявлення”.

У СБУ повідомили, що з початком антитерористичної операції він фінансово підтримував незаконне збройне формування – так зване “попаснянське ополчення” – та особисто надсилав місцевим підприємцям листи про необхідність надання грошей на їхні (бойовиків) потреби.

У 2014-му після так званого референдуму місто було окуповане понад два місяці. 22 липня над адмінбудівлями у Попасній знову замайорів український прапор  і, як писали ЗМІ, на першому українському БТРі місцеві мешканці побачили свого мера Юрія Онищенка. Згодом в інтерв’ю він запевняв, що відразу виступав “за Україну”.

За два тижні до звільнення Попасної ЗСУ тодішня в. о. голови Луганської ОДА Ірина Веригіна заявила про “викрадення” Юрія Онищенка бойовиками.

“Вчора ввечері терористами був викрадений міський голова м. Попасна Онищенко Юрій Іванович. Сьогодні ми планували вивозити дітей і жінок з цього міста, бойовики попереджали його, щоб він не займався вивезенням людей за межі ЛНР. Окрім цього, Онищенко переселяв жителів міста з небезпечних районів у заміські табори. Вчора о 20-00 Онищенко пропав, телефон відключений і додому він не повернувся”, – написала вона у фейсбуці 12 липня 2014 року.

Але через три дні Онищенко повернувся.

У 2016 році Юрію Онищенку повідомили про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, вчинену представником влади (ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України).

При цьому Онищенко продовжував обіймати посаду міського голови Попасної.

Обвинувальний акт передали до суду. Проте судовий розгляд затягнувся на кілька років і, за даними судового реєстру, не дійшов до завершення. Остання ухвала у цій справі, яку ми знайшли у реєстрі, датується 14 груднем 2020 року про призначення наступного засідання на 22 грудня 2020 року.

У квітні 2021 році після створення Попаснянської військово-цивільної адміністрації Онищенко був звільнений з посади міського голови.

Минулого року Юрій Онищенко сказав в інтерв’ю, що виїхав з Попасної 15 березня після повномасштабного вторгнення.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: