fbpx

У Коломиї провели унікальну операцію з ендопротезування суглобів

Суспільство 17:26, 04.12, 2019

У Коломиї лікарі обласного госпіталю ветеранів війни провели унікальну операцію – тотальне ендопротезування правого кульшового суглоба безцементним типом фіксації. Про це повідомив головний лікар госпіталю Володимир Федоришин.

«Операція з ендопротезування суглобів – серйозне втручання в роботу організму. Ендопротезування кульшового суглоба – одна з найскладніших операцій в ортопедії, що вимагає високопрофесійного підходу, досвіду медиків. Зазвичай така процедура триває близько 1-2 годин. Коли виконується заміна суглоба, весь період задіяна операційна бригада з декількох медиків.
Імпланти мають анатомічну форму, тому дають можливість замінити обсяг рухів і в рази покращують якість життя людини, яка страждає на артроз. У ряді випадків, в зв’язку зі стійким больовим синдромом, така операція – це єдиний спосіб допомогти пацієнтові», – пояснює лікар.

За його словами, ендопротезування кульшового суглоба при коксартрозі проводиться, коли діагностовано цілковите руйнування хряща. Кульшовий суглоб схожий на круглу опору. Увігнута частина його розташована знизу тазової області, а опукла відноситься до стегна.

При такій операції лікарі приділяють особливу увагу відновному періоду. Він характеризується тривалістю і обов’язковим проходженням курсу лікувальної фізкультури – наприклад, реабілітація після ендопротезування колінного суглоба може зайняти 6-12 місяців.

Опубліковано Володимиром Федоришиним Вівторок, 3 грудня 2019 р.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: