fbpx

У ковідний відділ, що відкривають у Франківському пологовому, будуть госпіталізувати лише жінок

Суспільство 17:57, 29.10, 2020

Новостворений відділ для госпіталізації хворих з підозрою на COVID-19 в Івано-Франківському міському перинатальному центрі буде працювати на базі ЦМКЛ.

Начальниця управління охорони здоров’я міста Марія Бойко пояснила, як буде влаштований цей відділ і як працюватиме Франківський пологовий.

Виділяють гінекологічний корпус Івано-Франківського МПЦ – він матиме окремі входи та виходи, окремий медичний персонал, також будуть закриті будь-які переходи між відділами. Поки там облаштовують 40 ліжок, поінформувала Марія Бойко.

Жодних загроз для породіль, вагітних чи новонароджених дітей таке перепрофілювання не несе.

«Перинатальний центр побудований таким чином, що є змога абсолютно ізолювати один корпус. Гінекологічний корпус розміщений на вулиці Чорновола. Там є окремий вхід. Зовсім у іншому місці, з іншим входом та іншим персоналом є акушерський корпус, що розміщений на вулиці Сахарова. Саме там і розміщуються жінки – вагітні та ті, хто народжують чи народили.

Тому корпуси абсолютно відокремлюються, закриваються всі входи та виходи, переходи. У цьому спеціалізованому корпусі не буде вагітних жінок, породіль чи дітей. Медичний персонал, що лікує вагітних та тих, хто народив, ніяким чином не буде контактувати з пацієнтами, які будуть госпіталізовані у спеціальний корпус з підозрою на COVID-19», – розповіла Марія Бойко.

За її словами, для того щоб мінімізувати будь-які незручності, госпіталізовуватимуть лише жінок.

А лікуватимуть хворих медичні працівники ЦМКЛ, а також медичні працівники інших закладів, що виявили бажання та уклали угоди чи контракт з ЦМКЛ. Тож фактично новооблаштований відділ буде у підпорядкуванні ЦМКЛ.

«Шлях пацієнта проходитиме наступним чином: за зверненням сімейного лікаря хворий скеровується до приймального відділення ЦМКЛ. Там хворого оглянуть, проведуть необхідні обстеження. Лише після цього лікарем приймального відділення приймається рішення про доцільність госпіталізації і в який заклад направити пацієнта для лікування», – пояснила Бойко.

Отримувати заробітну плату лікарі будуть наступним чином: якщо медик працевлаштований у дитячій клінічній лікарні або ж у перинатальному центрі, то він отримує заробітну плату за основним місцем роботи. А вже з ковідного пакета, який мають ЦМКЛ та МКЛ №1, працівники матимуть доплати у розмірі до 300%.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: