fbpx

У гуцульській Криворівні відкрили музей фотографині й письменниці Параски Плитки-Горицвіт

Наша історія 17:47, 20.12, 2022

На Прикарпатті створили перший і єдиний в Україні Музей мисткині Параски Плитки-Горицвіт. Його відкрили у рідному селі фотографині й письменниці – у Криворівні на Верховинщині.

Музей створили з метою популяризації та збереження виняткової культурної і духовної спадщини Параски Плитки-Горицвіт, інформує Верховинська селищна рада.

Музей складається із двох локацій:

• село Криворівня, присілок Москалівка, 5 – виставкова зала, приміщення Криворівнянського старостинського округу.

• присілок Грашпарівка, будинок 41 – будинок, в якому мешкала Параска Плитка-Горицвіт.

Офіційна частина розпочалося з благословення настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ села Криворівня отця Івана Рибарука. Він розповів про клопітку роботу із заснування та реєстрацією музею та привітав присутніх із такою важливою подією в історії села та всього гуцульського краю.

Селищний голова Верховинської громади Василь Мицканюк у своїй промові побажав процвітання та успіху музею. Завершився захід колядкою у виконанні дитячого хору «Борисфен» з міста Києва, учасники якого тимчасово проживають у селі Бережниця, та в’язанкою гуцульських мелодій у виконанні талановитого музиканта Миколи Цвілинюка.

У гуцульській Криворівні відкрили музей фотографині й письменниці Параски Плитки-Горицвіт 1

Довідково. Параска Плитка-Горицвіт відома в світі українська гуцульська художниця, фотографиня, письменниця, казкарка, народна філософиня, фольклористка, етнографиня, діалектолог. Мешкала у відомому карпатському селі Криворівня на Гуцульщині. Типова представниця народного наївного мистецтва, яку називають “Гомером Гуцульщини”. Творчий доробок Параски Плитки-Горицвіт дуже різноманітний: поезія, рукотворні книжки, живопис, ікони, фотографії.

Музей відкрили за кошти, отримані від гранту “Єврорегіон Карпати” та за підтримки Верховинської ОТГ – за сприяння голови Верховинської селищної ради Василя Мицканюка та депутата Верховинської селищної ради Марії Маківничук. Керівником музею призначено Павла Рибарука.

Творча спадщина Параски Плитки розміщена в двох локаціях – будинку, де власне прожила мисткиня після повернення із заслання з Казахстану, та в приміщенні сільської ради, де під музейні експонати буде віддано три кімнати.

КУРС писав, що 1 березня, у день народження мисткині, експозицію представлять широкому загалові. Цього дня Парасці Плитці-Горицвіт мало би виповнитися 95 років.

Нагадаємо, що наступний етап створення музею – реставраційні роботи в будинку Параски, який є частиною музейного простору.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: