fbpx

У курячому філе з Польщі виявили сальмонелу

Суспільство 09:15, 25.02, 2021

У замороженому філе курячому, що експортувалось з Республіки Польща до України, виявили сальмонелу.

Як інформує Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області, надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF).

Виявили Salmonella enterica ser. Enteritidis (presence /25g) у замороженому філе курячому, що експортувалось з Республіки Польща (виробник: Spd Eko-Grill, Sololka) до країн-членів ЄС, після чого зазначену продукцію перероблено на м’ясо механічного обвалювання (відправник: Mitmar Sp. z o.o., Glowno) та надіслано до України. Отримувач – ПП «Черагро», вул. Львівська, 32, м. Червоноград, Львівська область, 80100; ТОВ «Ексім Фуд», вул. Б. Хмельницького, 10, смт. Куликів, Жовківський район, Львівська область, 80362.

М’ясо механічного обвалювання — м’ясо, що пройшло процес обвалювання у м’ясо-кістковому сепараторі. Сепаратори подрібнюють кістки разом з м’ясом, розділяючи потім на тверді і м’які складові. На виході з механічного обвалювальника отримують напівсуху кісткову масу і масу м’яких з’єднань у вигляді тонкодисперсного фаршу. При цій технології обвалювання в фарш потрапляє не тільки м’ясо, але також жир, шкіра, сухожилля, сполучні тканини, частина кісткової маси (її вміст регламентується). Такий фарш готовий до використання в м’ясовиробництві відразу після обвалювання.

Держпродспоживслужба Прикарпаття попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з виробництва та/або обігу, адже встановлено, що вона може спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини.

Сальмонельоз – це інфекційне захворювання тварин, птахів та людей, яке спричинюють бактерії роду Salmonella. Це зооноз із фекально-оральним механізмом передачі; характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: