У серії “Моє місто”, що її видає франківське видавництво “Лілея-НВ”, вийшла книжка “З історії польського міщанства в Станиславові”, пише КУРС.
“Колекціонери та віддані читачі нашої серії роками питали за цією книжкою, і ось вона тут: №28 в серії “Моє місто”. У цьому випуску представлені тексти, які були упорядковані та зредаговані Юзефом Зелінським для пропам’ятної книги польського міщанства в Станиславові 1868–1934 рр., що з’явилася друком 1935 році”, – повідомляє видавець.
Теперішнє україномовне видання подає найцікавіші та найважливіші тексти польських істориків та краєзнавців Станиславова про передумови та розвиток інституцій польського міщанства нашого міста у ХІХ – на початку ХХ ст., зокрема його економічне підґрунтя.
“Уважний читач тут віднайде чимало нового про особливості міжнаціональних взаємин. Збірка текстів з історії польського міщанства в Станиславові – це, по-перше, важливе історичне джерело відродження місцевого польського етнічного бізнесу, по-друге, добірний путівник шляхів етнічної ксенофобії і шовінізму, певною мірою реалізований польським національним проєктом в окремо взятому місті на Галичині. Тож наша публікація – історичний урок, який варто засвоїти, а ще заклик відмовитися від економічного націоналізму і «ексклюзивності» в міському врядуванні”, – розповіли про книжку у “Лілеї-НВ”.
Ідея видання та історична довідка – упорядника, історика Івана Бондарева.
Переклад з польської та примітки Олени Бучик. Передмова історика Івана Монолатія. Поштівки з колекції Зеновія Жеребецького.
КУРС писав, що видавництво “Лілея-НВ” оголосило розпродаж книжок про Франківськ – гроші підуть на армію. Також у “Лілеї-НВ” вийшла друком історична серія до 110-ї річниці створення Легіону УСС.