fbpx

У мешканців Тисмениці перегорає техніка, бо по 5 разів у місяць вимикають світло

Суспільство 20:45, 04.08, 2021

У Тисмениці на Івано-Франківщині вимикають світло без попереджень. Про це Суспільному розповіла жителька міста Людмила Леськів, яка зафіксувала 4-5 випадків знеструмлення впродовж червня цього року.

Жінка каже, що така ситуація повторюється упродовж останніх двох років. Одночасно без електроенергії опиняються десятки будинків на половині вулиць Тисмениці.

“Холодильник намагаюся дуже рідко відкривати, щоб хоча би щось зберігалося. А велику морозильну камеру відімкнула, бо шкода продуктів”, — розповідає Людмила Леськів.

На вулиці Богдана Лепкого у Тисмениці, де живе жінка, сьогодні зранку знову вимкнули світло. Вона пригадує, що впродовж останніх двох років вимкнення електроенергії у місті почастішали: приблизно 2 рази у місяць вимикають світло планово та 4-5 разів – без попередження."Кавовий апарат перегорів, мікрохвильова, роутери". У Тисмениці по 5 разів у місяць вимикають світло

“Сьогодні особисто мене не попередили, діти помітили. Прийшли і сказали, що немає світла. У них — трагедія¸ бо літо, канікули – і немає інтернету. Мене не так те хвилює, як холодильник, морозильна камера. Ми змучилися розморожувати продукти. Накладно, бо не можна з літа заготувати собі ягоди, фрукти”, – розповідає Людмила Леськів.

Ярослав Галига живе на сусідній вулиці – Монастирській, мешканці якої сьогодні залишилися без світла. Чоловік також розповідає, що його не повідомили про вимкнення електроенергії.

“Якось вимкнули світло, а потім раптово увімкнули. Кавовий апарат у нас перегорів, мікрохвильова, роутери, тюнери. Нічого нам не відновили. Ми писали скаргу до них (“Центральна” АТ Прикарпаттяобленерго” ), зверталися, нічого”, – каже Ярослав Галига.

Причиною вимкнення електроенергії 4 серпня на кількох вулицях Тисмениці є проведення планових робіт із кільцювання мереж, розповідає директор філії “Центральна” АТ “Прикарпаттяобленерго” Ігор Пархуць. Він каже, що споживачів попередили про це за 10 робочих днів смс-повідомленням або автодзвінком. З його слів, без попередження компанія вимикає світло лише в аварійних ситуаціях через погодні умови. З тим, що за останні 2 роки вимкнення електроенергії у Тисмениці почастішали, чоловік не погоджується, але підтверджує, що у 2021 році зросла кількість планових вимкнень.

“У нас зросла кількість грошей з інвестиційної програми, бо ми перейшли на стимулювальні тарифоутворення. Зросли також суми ремонтних фондів. Відповідно, ми можемо виконати більше роботи з технічного обслуговування повітряних ліній, закритих трансформаторних підстанцій. Якраз ці планові вимкнення, про які споживачів повідомляють за 10 днів до знеструмлення, зумовлені плановими роботами”, – розповідає Пархуць.

Якщо споживач вважає, що електроенергію в його домі вимкнули безпідставно, він може поскаржитися в Управління захисту прав споживачів Держпродспоживслужби області.

“Там їм можуть допомогти: перевірити умови договору, якості надання послуги. Окрім цього, я б рекомендував звернутися до Антимонопольного комітету України як суб’єкта господарювання, який здійснює моніторинг і контроль за суб’єктами, які займають монопольне становище на ринку послуг”, — говорить адвокат Михайло Жиляк.

З його слів, якщо через вимкнення без попередження поламалася побутова техніка, відшкодувати збитки повинен постачальник електроенергії. Якщо ж він відмовляється це робити, потрібно позиватися до суду.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: