fbpx

У Міноборони презентували нову літню форму для жінок

Суспільство 14:10, 06.07, 2023
НА ФОТО: фото Міноборони

У Міноборони України представили модель костюма літнього польового та білизни для військовослужбовців-жінок. Цей військовий одяг враховує особливості жіночої фігури і пройшов тестування у реальних умовах.

В оборонному відомстві під головуванням заступника Міністра оборони України Дениса Шарапова відбулася нарада з питань розробки костюма літнього польового для військовослужбовиць та жіночої білизни (труси та топ). Участь взяли представники Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, громадської організації “Смілива Україна”, громадської ініціативи “Forma Two” і вітчизняних виробників – ТОВ “МІК”, ПП “АЛЛЕН БІЗНЕС” та ПАТ “Трикотажна фабрика “РОЗА”.

Було представлено модель літньої форми, яка отримала найбільшу кількість позитивних відгуків після проведених військових (дослідних) випробувань в одній із військових частин ЗСУ.

У Міноборони презентували нову літню форму для жінок 1

Враховуючи антропометричні дані жінок, зокрема будову плечей, грудної клітини, талії та стегон, зауваження і пропозиції українських військовослужбовиць, які безпосередньо здійснювали дослідну експлуатацію, в теперішню польову форму одягу було внесено конструктивні зміни, за рахунок яких вона стала більш підлаштованою під жіночу будову тіла.

У Міноборони презентували нову літню форму для жінок 2

«Куліска на кітелі, за рахунок якої жінка може відрегулювати зайвий об’єм тканини на спині. Вкорочений кітель та розрізи по боках для зручності нахилів та присідань. Еластична стрічка під колінами, яка дає можливість зменшити ширину штанини. Завищена лінія талії в штанах з «тунельним» поясом, який передбачений у разі зміни об’ємів талії військовослужбовиці, наприклад, вагітності на ранніх строках. Всі ці зміни було враховано та закладено у нові лекала костюма літнього польового для жінок-військовослужбовців. Щодо білизни: вона універсальна, з високою посадкою, у складі бавовна та еластан, гарно тягнеться й тримає форму”, – розповіли військовослужбовиці ЗСУ, які брали участь у дослідній експлуатації.

У Міноборони презентували нову літню форму для жінок 3

В подальшому, після затвердження нормативно-технічної документації та зразків-еталонів, буде здійснена закупівля літньої форми для жінок.

“Сьогодні у лавах ЗСУ близько 42 тисяч жінок-військовослужбовців, близько п’яти тисяч з них перебувають на передньому краї, де виконують бойові завдання нарівні з чоловіками. Тому наше завдання – забезпечити їм належні умови проходження військової служби. Зручна військова форма одягу – це одна із важливих складових”, – прокоментував заступник Міністра оборони України Денис Шарапов.

У Міноборони презентували нову літню форму для жінок 4

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: