fbpx

У міській освіті вважають, що ліцей імені Пулюя може вимагати дрес-код, бо має "статус". Але це не так

Суспільство 17:45, 05.09, 2024
НА ФОТО: Фото Ольги Ярошевич

Департамент освіти та науки Івано-Франківська відреагував на скандальний випадок, який в середу, 4 вересня, стався у ліцеї ім. Івана Пулюя з ученицею, що не дотрималася дрес-коду, пише КУРС.

Нагадаємо, у Франківську ученицю вигнали з уроків через нібито неналежний одяг. Випадок широко обговорюють у мережі. Під постом мами учениці Ольги Ярошенко батьки з цього ж ліцею досі пишуть про вчорашнє цькування у навчальному закладі.

“Мого сина теж вчора вигнали. Були чорні класичні джинси, але на білій футболці надпис”, – зазначила мама ліцеїста Галина Руско.

“Ми через такі цькування з боку педколективу цьогоріч пішли. Нереально витримати такий тиск. І для дитини неправильно тримати її в такому стані”, – додала Галина Грабельник.

У Департаменті освіти і науки Франківська пообіцяли розібратися в ситуації.

“Директор закладу пояснив, що у ліцеї дійсно існують певні рекомендації щодо одягу здобувачів освіти, які прописані та доведені до відома учасників освітнього процесу та їхніх батьків. Також керівник наголосив, що ці правила не є нововведенням, – йдеться в заяві департаменту з приводу скандалу. – Педагогічні працівники та учні закладу також підтверджують, що ніхто не мав наміру виганяти ученицю чи ображати її. Ситуацію пояснюють недокомунікацією. Також ліцей нещодавно здобув статус закладу спеціалізованої освіти наукового профілю і може мати певні вимоги до зарахування здобувачів освіти”.

“Безумовно, одяг для школи не може бути причиною позбавлення дитини права на освіту, адже воно гарантоване усім”, – не могли не визнати в департаменті чиновники.

“Примус до носіння обов’язкової шкільної форми порушує права учнів”, – ще три роки тому пояснював освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.

Він нагадав, що у 2019 році президент України скасував Указ №417/96 від 12 червня 1996 року “Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти”. Не є чинною постанова Кабміну «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти» від 22 серпня 1996 року, бо була розроблена на виконання скасованого Указу.

“Статут школи не може бути вище Конституції і законів”, – наголошує омбудсмен.

Жодним нормативним документом не передбачено обов’язкове носіння шкільної форми. Тому така вимога, наведена у статутах шкіл, є незаконною. А положення про обов’язкову шкільну форму є незаконним документом, який не має юридичної сили. “Звертаюся до керівників закладів освіти – приберіть застарілі норми та документи із сайтів шкіл”, – пише омбудсмен.

Він пояснює, що випадки, коли учня або ученицю, які “посміли” прийти до школи не в однострої, який подобається директору, відсторонюють від уроків, є грубим порушенням одного із найголовніших (після права на життя та здоров’я) прав учнів – права на освіту. 

“Коли на дитину, особливо в підлітковому віці, починають тиснути, вимагаючи носити обов’язкову шкільну форму, позбавляючи індивідуальності, публічно сварять або відсторонюють від занять – такі дії вчителя чи адміністрації закладу є виразним та очевидним булінгом щодо учня“, – констатує омбудсмен. У таких випадках керівник закладу освіти перевищує свої повноваження.

Омбудсмен пропонує в разі булінгу та дискримінації через незаконні вимоги обов’язкової шкільної форми подавати звернення та скарги.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: