fbpx

У Надвірній волонтери ремонтують оселі та перетворюють бібліотеку на сучасний громадський простір

Суспільство 19:19, 21.08, 2019

З 18 серпня по 1 вересня в Надвірній проходить волонтерський табір “Будуємо Україну Разом”, в якому беруть участь волонтери з усієї України.

Під час табору БУР волонтери ремонтують помешкання двох сімей, які цього потребують. Також розпочали капітальний ремонт нового молодіжного центру Надвірної “Твоя можливість”.

Будуємо Україну Разом (БУР) – це волонтерський табір, який через спільну працю об’єднує активну молодь, виховує в ній соціальну відповідальність та розвиває локальні громади у різних куточках України. Діяльність проєкту почалася з м. Краматорськ, де в 2014 волонтери відновили 25 квартир, що були зруйновані під обстрілами. З того часу волонтери провели 42 табори, до яких долучилося 2072 учасники. Разом з ними БУР допоміг відремонтувати домівки 170 сім’ям та створив 12 молодіжних платформ по всій Україні.

В Надвірній допомогою в організації табору займається Надвірнянська районна державна адміністрація, відділ молоді та спорту Надвірнянської РДА, Благодійний фонд “Карітас”, молодіжне об’єднання “Гарячі Серцем”. Основним фокусом роботи на волонтерському таборі є допомога соціально незахищеним сім’ям з облаштування їхніх помешкань.

У Надвірній волонтери вирішили допомогти двом сім’ям. 

Перша – сім’я пані Людмили Сердюк. Вона мама чотирьох дітей, яка перенесла операцію, тому коштів на ремонт помешкання катастрофічно бракує. Табір БУР займатиметься побудовою нової кімнати для дітей та створенням нового фундаменту біля хати, адже старі стіни роблять будинок аварійним. 

Друга – сім’я  Василя Коцька. Батько-одинак виховує кмітливого хлопчика та красиву дівчину. Через роботу не вистачає часу на дітей, але й, незважаючи на це, батько присвячує чимало часу для їх виховання. Їхній сім’ї необхідна затишна та тепла оселя. Планується утеплення фасаду і заміна вікон та дверей на енергозберігаючі.

Крім допомоги сім’ям, волонтери також розпочинають ремонт приміщення Надвірнянської юнацької бібліотеки за адресою вул. М. Грушевського, 4, яке планують переобладнати в сучасний молодіжний центр. Два тижні волонтери зі всієї України будуть робити ремонт приміщення, в яких буде лекторій та коворкінг для молодих надвірнянців. Завдяки кооперації влади, молоді та громади міста новоутворена команда створюватиме ідеальну атмосферу в приміщенні для дозвілля та саморозвитку.

БУР допомагає сім’ям військових та переселенців, багатодітним сім’ям та родинам з дітьми, що мають інвалідність. Окрім цього, важливим напрямком роботи БУР є розвиток локальних громад – через створення громадських просторів та молодіжних хабів, спільною працею волонтерів БУРу та громади, спільними вечорами за кіно чи лекцією, спільними співами навколо ватри і міцними обіймами на прощання. 

“БУР намагається пояснити людям, що Україна – це не президент, не парламент, ані місцева влада. Це ми з вами. І саме від нас залежить, якою буде Україна через декілька років”, – пояснює Юрко Дідула, керівник волонтерського проєкту “Будуємо Україну Разом”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: