fbpx

У найближчі вихідні Франківський драмтеатр дає прем'єру - драму "Дзяди"

Суспільство 16:16, 23.05, 2023

Франківський драмтеатр анонсував премʼєрний показ драми «Дзяди» за однойменною поемою Адама Міцкевича. У виставі звучатиме російська мова – задля маркування ворогів.

“Наша міжнародна команда – в передчутті першого в Україні показу цього драматичного твору”, – діляться на сторінці драмтеатру у фейсбуці.

У найближчі вихідні Франківський драмтеатр дає прем'єру - драму "Дзяди" 1
Одну з частин драми зіграють у фоє

І розповідають, що 30 січня 1968 році у Польщі, після останнього дозволеного показу цієї постановки, відбулася студенська маніфестація, яку силою розігнала поліція. А сам твір Адама Міцкевича було заборонено через його антиросійський дискурс. Після серії протестів розпочалася Польська політична криза 1968 року.

КУРС писав, що у Франківському драмтеатрі польська режисерка ставить виставу

Вже на цих вихідних, 27 та 28 травня, о 18:00, відбудуться премʼєрні покази драми «Дзяди» польської режисерки Майї Клечевської за однойменною поемою Адама Міцкевича, інформують в театрі.

“Унікальність роботи над премʼєрою є не лише в тому, що «Дзяди» за Адамом Міцкевичем будуть представлені в Україні вперше, а й те, що постановчий склад команди переважно складається з поляків, що дозволяє більш тонко відтворити ідеї перлини польської літератури та зіставити її із сучасними контекстами”, – зацікавлюють глядачів.

У найближчі вихідні Франківський драмтеатр дає прем'єру - драму "Дзяди" 2
«Дзяди» за Адамом Міцкевичем будуть представлені в Україні вперше

Драма «Дзяди» має антиросійський дискурс та несе чіткий безапеляційний меседж до тих, хто досі каже «Це не наша війна» або «Я пацифіст». Майя Клечевська відповідає їм: «То є ваша війна. І ми виграємо її усі разом! Бо українці боронять кожного із нас».

У виставі звучатиме російська мова – задля маркування ворогів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: