У Парку історії Землі, що у селі Підгір’я Богородчанської громади, 14 травня відкрили Музей цивілізації від неоліту до історії майбутнього.
Про це повідомили на сторінці Парку історії Землі у фейсбуці.
“Основним експонатом музею є ексклюзивна, єдина в Україні, копія волохатого носорога, який жив на теренах передгір’я Карпат понад 40 000 років тому та якого було віднайдено в селі Старуня, поблизу нашого парку. Досі цей експонат був у найкращих природничих музеях світу, і нарешті він у нас!” – зазначається в повідомленні.
Нагадаємо, рештки волохатого носорога, який остаточно вимер близько 10 тис. років тому, знайшли у 1907 році в озокеритній шахті біля села Старуня Івано-Франківської області.
Як розповів КУРСу засновник парку Тарас Белз, старунський носоріг зберігається у Краківському музеї в Польщі. Саме польські науковці були ініціаторами тієї археологічної експедиції на Прикарпаття, під час якої знайшли доісторичну тварину.
Щоби зберегти цінний експонат – викопний оригінал, – під час Другої світової війни, працівники Краківського музею сховали його, закопали, розповідає Тарас Белз. Після війни носорога відновили. З того часу для десятків музеїв по всьому світу виготовляють копії знахідки.
Для прикарпатського парку копію старунського носорога виготовили безкоштовно. Вона – з гіпсу, оригінал відтворює до дрібниць.
“Цінувати свою історію – це концепція нашого парку, – каже Тарас Белз. – Концентруємося на освіті, науці, екології і дітях. Саме тому вирішили зараз, у час війни, реалізувати одну з довоєнних ідей і відкрили Музей цивілізації, де копія нашого носорога є першим, головним, але не останнім експонатом”.
У Парку історії землі з відкриттям Музею цивілізації відновлено сезон екскурсій для дітей.
“Через війну ми змушені були відкласти втілення багатьох ідей, оскільки, як і всі свідомі українці, долучаємося до допомоги ЗСУ. Тому поки що парк втілений на 20% від задуманого. Але задля дітей і молоді ми будемо додавати нові локації і експонати”, – каже засновник парку.