fbpx

У Печеніжині знайшли рештки двох червоноармійців

Суспільство 19:01, 02.10, 2023

В селищі Печеніжин Коломийського району знайшли невідоме захоронення. Працівники комунального підприємства “Пам’ять” провели пошукові роботи в селищі та виявили рештки двох людей.

Про це повідомили на сторінці Печеніжинської громади.

“Зібрані останки тіл працівники відправлять на експертизу, щоб встановити осіб, адже разом з рештками було знайдено нагороду, за номером якої буде змога ідентифікувати воїна”, – зазначається в повідомленні.

У Печеніжині знайшли рештки двох червоноармійців, їх перепоховають на місцевому кладовищі

Як розповів КУРСу директор КП “Пам’ять” Василь Тимків, на поховання натрапили місцеві мешканці під час берегоукріплювальних робіт. Йдеться про рештки двох червонармійців, які загинули весною 1944 року. Під час пошукових робіт біля одного з них пошуковці знайшли ебонітову капсулу, яка виконувала роль особистого розпізнавального знаку.

“Всередині цієї капсули мала би знаходитись записка з іменем вояка, але, на жаль, записки не було. Натомість в того ж самого вояка виявлено бойову нагороду “За відвагу” і вказаний її порядковий номер. За ним можна буде встановити цю особу”, – розповів Василь Тимків.

За переказами місцевих старожилів, вояки загинули в той момент, коли намагалися загасити пожежу будинку.

“Будинок загорівся від обстрілів, вони бігли, щоби його загасити, і в цей момент впала ще одна міна. І від осколків цієї міни вони загинули”, – переповідає Тимків слова місцевих.

Люди розповіли, що жінка, в якої загорівся будинок, встигла спитати, звідки вони. Ті відповіли, що з з-під Проскурова (тепер Хмельницький).

“Напевно, вони, будучи такими самими селянами, розуміли біду таких же самих людей, як і вони. Тому під час обстрілу намагалися все ж таки загасити ту пожежу звичайної селянської хати. І так загинули”, – припускає Василь Тимків.

За серійним номером медалі, яку знайшли під час розкопок, пошуковці спробують встановити особи бійців.

“Я думаю, що вони числяться безвісти зниклими. А раптом знайдеться родина, і вони будуть втішені, що їхній предок віднайшовся. Не знаю, чи залишили вони прямих нащадків, але когось з родини будемо пробувати віднайти”, – каже Василь Тимків.

Якщо не знайдуть родичів, останки червоноармійців перепоховають на місцевому кладовищі.

 “Ми багато проводимо роботи по декомунізації, проводимо перепоховання тих совєцьких меморіалів, які знаходяться в центрі міст. І, як правило, там можуть бути або порожні могили, або ж поховані енкаведисти, які фактично знущалися над людьми. У повоєнний час і їх ховали під виглядом загиблих вояків Другої світової війни. А натомість радянська влада, м’яко кажучи, не переймалася реальними похованнями червоноармійців, яких тут багато загинуло”, – підсумовує Тимків.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: