З 1 вересня 2024 року в початкових класах одночасно можуть навчатися лише 24 учні. У наступному навчальному році ця норма поширюється на всі перші класи, які навчатимуться в очному або змішаному форматах, інформує КУРС.
Для решти класів максимальна наповнюваність залишається на рівні 30 учнів, повідомили в МОН.
Щоправда, наповнюваність класів, які вчаться дистанційно, може бути більшою за 24 учні (для перших класів) та за 30 учнів (для інших класів). Ця норма чинна під час дії воєнного стану.
Клас із 24 учнями не ділиться на групи для вивчення української мови (крім закладів із навчанням болгарською, кримськотатарською, польською, словацькою, румунською та угорською мовами). Для поділу наповнюваність класу має бути щонайменше 27 учнів.
Розрахунки освітньої субвенції для 2024 календарного року вже відбулися. Проте оскільки зміни в наповнюваності стосуються тільки перших класів, які розпочнуть навчання у 2024/2025 навчальному році, це не матиме значного впливу на потребу в коштах на рівні територіальних громад.
На думку фахівців Міносвіти, такі зміни в школах дадуть змогу вчителям приділяти більше уваги кожному учневі, що має позитивно позначитися на знаннях першокласників.
Так само в міністерстві наголосили на важливості навчання саме в очному форматі. Тобто, не так, як раніше це було в останні два роки – переважно онлайн, а саме очне навчання. Міністерство освіти поставило собі завдання зробити “нормальне шкільне життя” настільки, наскільки це можливо у воєнний час.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив про негативні наслідки дистанційного навчання. За його словами, учні відстають від освітніх програм орієнтовно на півтора року і більше. Також навчання онлайн і постійне перебування вдома призвели до погіршення здоров’я дітей, зокрема психоемоційного.
Читайте: Зменшити тривожність дитини: у Франківську проведуть тренінги для батьків майбутніх першокласників.