fbpx

У Погонянському психоневрологічному інтернаті жінки рік не отримують пенсію

Суспільство 19:38, 26.02, 2021

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в області та громадських моніторів здійснила візит до Погонянського психоневрологічного інтернату, який розташований у с. Погоня Тисменицької ОТГ Івано-Франківської області.

Установа розрахована на 130 місць, на момент візиту в ній перебувало 124 особи, з них 68 осіб визнані недієздатні, йдеться на сайті Уповноваженого Верховної Ради України.

Під час моніторингу встановлено, що в інтернаті створені належні умови проживання. Підопічні, зокрема ліжкові хворі, доглянуті, забезпечені одягом, взуттям, постільною білизною і засобами особистої гігієни. Однак у більшості житлових кімнат не дотримується норма житлової площі на одну особу.

Варто відзначити, що в установі розпочалася робота з поновлення окремим підопічним дієздатності (у 2019 році з ініціативи адміністрації інтернату було поновлено дієздатність одній особі).

Погонянський психоневрологічний інтернат має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. При цьому усі підопічні мають укладені декларації з сімейним лікарем.

Водночас моніторами виявлено низку порушень прав підопічних. Так, посилаючись на карантинні обмеження у зв’язку з COVID-19, підопічним заборонено покидати житловий корпус та перебувати у прогулянковому дворику на свіжому повітрі. Крім цього, вже майже рік жінки не отримують своїх особистих пенсійних коштів, зокрема й ті, опіку над якими здійснює інтернат.

Також більшість підопічних потребують стоматологічної допомоги та зубопротезування.

В установі вживаються певні заходи із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Проте під час візиту з’ясовано, що працівники не забезпечені в достатній кількості захисними масками та рукавичками, на вхідних зонах до приміщень відсутні дезінфекційні бар’єри, не розроблено графіків погодинного прибирання житлових приміщень з використанням деззасобів. Також не відведено окремого  карантинного приміщення для осіб з підозрою на COVID-19 чи гостре респіраторне захворювання.

За результатом візиту звіт та відповідні листи реагування будуть надіслані до інтернатної установи та Івано-Франківської облдержадміністрації.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: