fbpx

У Раді закликали поліцію штрафувати українців за неправильне носіння або відсутність масок

Суспільство 18:24, 27.08, 2021

В Україні заборонено перебування в громадських будівлях та транспорті без масок.

Голава комітету парламенту з питань здоров’я нації Михайло Радуцький закликав поліцію виписувати штрафи українцям за відсутність або неправильне носіння захисної маски в громадських місцях.

Радуцький у фейсбуці написав, що вчора добовий приріст нових хворих на COVID-19 перевищив дві тисячі. Ще 66 осіб померли за минулу добу, інформує ДТ.

“Одна з причин стрімкого погіршення епідситуації – ігнорування карантинних обмежень. Ми бачимо все більше людей у транспорті, магазинах та інших закритих приміщеннях з маскою на підборідді або взагалі без масок”, – написав він, зазначивши, що “офіціанти, касири, адміністратори останнім часом замість масок почали використовувати захисні щитки, які прикривають рот і ніс”.

Згідно з дослідженнями вчених, такі “прозорі щити” не можуть бути альтернативою медичним маскам.

“Такі мініатюрні щитки просто змінюють напрям руху потоку повітря, який ми видихаємо. Але це нічого принципово не змінює, якщо йдеться про закрите приміщення з поганою вентиляцією”, – додав Радуцький.

Крім того, продовжив Радуцький, частина людей вже пройшла повний курс вакцинації й вважає, що для них обмеження не працюють.

“Але вимога законодавства незмінна для всіх – у нас заборонено перебування в громадських спорудах і транспорті (це не стосується громадських місць на відкритому повітрі) без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот”, – написав він.

Маска на підборідді, пластиковий щиток дорівнює відсутності маски, підкреслив він.

“Настав час для Нацполіції та Держпраці згадати про вимоги законодавства та посилити контроль за дотриманням маскового режиму”, – закликав Радуцький.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: