fbpx

Два франківські виші - в п'ятдесятці рейтингу ТОП-200

Суспільство 13:21, 07.07, 2020

Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта», в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, презентував новий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2020».

За результатами ранжування, перше місце у рейтингу посів Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені ігоря Сікорського», який цього року посунув з першої сходинки Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

З шостого на третє місце піднявся Сумський державний університет, який за два минулих роки покращив свою позицію на 6 сходинок.

На четвертому місці розташувався Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», посунувши на п’яту сходинку Національний університет “Львівська політехніка”.

Шосте місце у рейтингу посів Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (третє місце минулого року). На сьомому, восьмому та дев’ятому місцях розташувались відповідно Національний університет «Києво-Могилянська академія» (12-те місце минулого року), Львівський національний університет імені Івана Франка (дев’яте місце минулого року) та Харківський національний університет радіоелектроніки (18-те місце минулого року).

Замикає десятку лідерів вищої освіти України Вінницький національний технічний університет, який піднявся відразу на 15 позицій проти минулого року.

Серед вишів Франківська перший у рейтингу Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника. ПНУ на 31-му місці в загальному ТОП-200.

Після нього – ІФНТУНГ. Університет нафти й газу – 41-й у рейтингу.

Івано-Франківський національний медичний університет на 73-му місці.

На 194-му місці – Університет Короля Данила.

Повний рейтинг університетів «ТОП-200 Україна» 2020 року – тут.

Як зазначають укладачі рейтингу, базовим принципом ранжування університетів у рейтингу є забезпечення повної відкритості, прозорості і незалежності ранжування університетів. Для укладання рейтингу використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих вебресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. При цьому дані або експертні оцінки самих університетів та органів управління ними не використовувалися, пише Освіта.юа.

Також укладачі рейтингу намагались врахувати всебічність і багатогранність діяльності університетів. Відповідно цьогорічний рейтинг українських університетів розраховувався за десятьма показниками, шість з яких є міжнародними, чотири – національними. При цьому вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати у світових рейтингах, участь університетів в програмах Erasmus+ Європейського Союзу) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: