fbpx

У садочки Калуша дітей без вакцинації не беруть, зі школами складніше, – головна освітянка

Суспільство 17:30, 26.08, 2019

Нещодавно в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич нагадали, що невакциновані діти не можуть відвідувати школу, крім випадків, коли у дитини є медичні протипоказання щодо щеплення. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України у Постанові.

Начальниця управління освіти Калуської міськради Ірина Люклян розповіла Калуш.Фм,  чи будуть дотримуватися цієї вимоги в освітніх закладах Калуша вже з початку нового навчального року.

“У садочки ми дійсно невакцинованих дітей не приймаємо, якщо дитина не має протипоказань до щеплень. З цього приводу є відповідний наказ МОЗ, яким ми керуємося. І з цим проблем нема, оскільки дошкільна освіта у нас не обов’язкова. А ось із школярами не все так просто. Відповідно до Конституції України у нас загальна середня освіта – обов’язкова, тому не пустити чи не прийняти дитину, яка не має вакцинації, до школи наразі ми не можемо. Це буде порушенням Коституції”, – каже Ірина Люклян.

При цьому посадовиця додає, що хоч зараз батькам, які відмовляються робити щеплення дітям, і пропонують обирати іншу форму навчання, відмінну від відвідування школи (індивідуальну у разі хвороби дитини, екстернатну чи навчати дитину вдома), проте необхідні положення ще не розроблені. Тому з цього приводу може виникати багато запитань.

“Наразі ми старатимемося вести з батьками просвітницьку роботу щодо вакцинації дітей і переконуватимемо, що вакцинація необхідна, адже невакцинована дитина становить загрозу для інших дітей, – зазначила Ірина Люклян. – В умовах колективу невакцинованих дітей інфекція поширюється дуже швидко. І саме тому щоразу з початком навчального року кількість хворих на інфекційні хвороби різко зростає. Якщо ми хочемо запобігти цьому, то нам потрібна допомога батьків”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: