fbpx

У санаторії "Гірське повітря" не розуміють претензій міністра до їхнього керівництва

Суспільство 14:53, 02.07, 2024

Від початку повномасштабного вторгнення санаторій “Гірське повітря” в Івано-Франківській області прийняв майже 900 переселенців, які втікали від війни. Нині у санаторії проживають понад 100 ВПО, їм надається вся необхідна медична допомога.

“Ми робили все лише для людей. Наш персонал віддається роботі на всі 100%. Цей візит (Ляшка. – Ред.) нам не дуже зрозумілий, як і зауваження”, – розповів у коментарі Укрінформу колишній директор санаторію Степан Марцинюк.

КУРС писав, що Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про звільнення керівників трьох прикарпатських санаторіїв – “Косів”, “Гірське повітря” і “Санаторій Прикарпатський”. За його словами, таке рішення він прийняв після того, коли побачив, як там проходить санаторно-курортне лікування. Зокрема, у своєму дописі він зазначив: “Так не можна керувати. Це не для людей і не про людей”.

Марцинюк додав, що працював директором санаторію “Гірське повітря” до лютого 2024 року, коли йому не продовжили трудовий контракт. Далі обов’язки керівника санаторію поклали на його головного бухгалтера Лілію Михайлюк, яка, як запевняє Марцинюк, добре з ними впоралася.

“Від початку війни ми прийняли майже 900 людей, які втікали від війни. Ми почали їх приймати 26 лютого 2022 року, тоді як відповідне рішення міністерства поступило лише через чотири місяці. Тобто я приймав людей виключно керуючись своїм переконанням, бо я вважав, що українців, які залишились без житла і засобів для існування, правильно приймати і помагати в нашому санаторії. Нам допомагали тоді лише волонтери”, – запевнив Марцинюк.

За його словами, одним із зауважень, яке Ляшко озвучив перед звільненням нинішнього керівництва санаторію, було те, що медичний персонал закладу, а це п’ять лікарів та 22 медичні сестри, не відправили на простій.

“Відправити цих людей на простій означало би залишити їх без засобів існування, та й вони шукали б собі іншу роботу. Тоді відновити роботу нашого закладу було б дуже складно і важко… Щоб ви розуміли, люди у нас важкі і потребують цілодобової допомоги. Тому у нас лікарський персонал працював цілодобово і рятував життя, про що є записи і свідчення людей. Тому вважаю це зауваження некоректним. У нас майже 70% ВПО – це маломобільна група населення, яким понад 70 років”, – повідомив Марцинюк.

“Якщо б у нас не було лікарів і медсестер, то половина б цих людей, які до нас приїхали, просто би померли тут. Тому на це зауваження (Ляшка. – Ред.) ми мотивували тим, що люди, які до нас приїхали, потребують медичної допомоги. Треба розуміти, що люди приїхали до нас з окупованих територій. У них стреси, тиски, багато супутніх недуг, і їм наші медики постійно надають допомогу. Вдень вони обслуговують 30-40 людей. У нас були ВПО з інсультами, яких ми витягували”, – розповідає в. о. директора санаторію “Гірське повітря” Лілія Михайлюк.

У перші дні війни у санаторії “Гірське повітря” вмістили 220 людей, тоді як заклад максимально може прийняти не більше як 140 осіб. За словами Михайлюк, нині у санаторії проживають 125 переселенців, з яких 12 – діти.

“Ще троє людей, яким понад 70 років, до нас мають завтра приїхати. Ось щойно до мене прийшла жінка з Нікополя. Плаче. Через обстріли у Нікополі у неї загинула невістка, дім розбомбили, і вона просить прийняти до нас двох її дітей. А я вже і не знаю, що їй відповісти, чи дозволяє мені такі рішення прийняти міністерство”, – сказала Михайлюк.

Вона також повідомила, що не може збагнути, за які кошти санаторій “Гірське повітря” міг робити ремонт.

“Нам сказали, що ми могли зробити кращим санаторій, але ж ми з державного бюджету на рік отримуємо 200 тис. грн на господарські витрати. Капремонти за ці кошти провести неможливо”, – заявила Михайлюк.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: