fbpx

У школах Франківська запрацював додаток, що відслідковує бюджетні витрати

Суспільство 19:51, 24.10, 2019

Сім івано-франківських шкіл встановили додаток “Paywatch”, який дозволяє візуалізувати бюджетні витрати безпосередньо на сайтах навчальних закладів.

Освітні заклади міста ще на один крок стали відкритішими у своїй роботі. Відтепер дізнатися, скільки школи, ліцеї та гімназії витрачають на харчування, опалення чи зарплату вчителям, можна вже на наступний день після того, як відбулася оплата. Це стало можливим завдяки додатку “Paywatch”, який відслідковує рух коштів на казначейських рахунках.

Після прийняття Закону “Про відкритість використання публічних коштів” з початку 2016 року Державне казначейство почало оприлюднювати інформацію про витрати бюджетних коштів на вебпорталі Е-дата. Для громадськості у вільному доступі з’явилися всі оплати, які здійснюються бюджетними установами, починаючи від 1 копійки.

Команда громадської організації “Центр “Ейдос” розробила спеціальний інструмент, що дає змогу розмістити на будь-якому сайті інформацію з порталу “Е-дата”. Додаток “Paywatch” створений на основі відкритого API, що був розроблений командою “Е-дата”, Міністерства фінансів та Мережею розпорядників бюджетних коштів Державної казначейської служби України.

Громадська організація Центр “Антикорупційна платформа”, яка займається підвищенням рівня обізнаності громадян про бюджетні витрати, поставила собі за мету зробити доступнішою інформацію про фінансову діяльність освітніх закладів міста. За її ініціативи сім франківських шкіл встановили на своїх вебсайтах додаток “Paywatch”. Йдеться про : Івано-Франківську гімназію №2, Івано-Франківський природничо-математичний ліцей, школу №2, школу №4, школу №16, школу №26 та школу №28.

У школах Франківська запрацював додаток, що відслідковує бюджетні витрати 1

Побачити, як працює цей додаток, можна на прикладі Івано-Франківської загальноосвітньої школи №4. “Paywatch” підтягує всі проплати навчального закладу безпосередньо на сторінку “Обіг державних коштів” і відображає інформацію про дату транзакції, отримувача коштів та призначення платежу.

У школах Франківська запрацював додаток, що відслідковує бюджетні витрати 3

Крім цього, додаток показує десяток найбільших отримувачів коштів, тобто кому найбільше заплатила школа за всю історію роботи на порталі “Е-дата”. Якщо ж потрібно отримати інформацію за певних відрізок часу чи за певним типом витрат, додаток дає можливість стягнути всю історію проплат, починаючи з 2016 року, на власний комп’ютер у форматі таблиці Excel.

Важливо те, що вся бюджетна інформація у відкритому доступі. Це може стати у пригоді вчителям, учням, громадськості, а особливо батькам. Адже тепер не треба шукати інформацію про бюджетні витрати закладу серед тисячі подібних шкіл у всій країні. Варто просто зайти на вебсайт закладу, де навчається дитина, клікнути на додаток і отримати необхідну інформацію.

*Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією.

Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: