Віднедавна волонтерський хірургічний госпіталь Брасс, що біля Франківська, з допомогою благодійного фонду “Коло” лікує поранених захисників України. Військовим проводять ортопедичні операції за новими технологіями, пише КУРС.
Нещодавно шпиталь Брасс приєднався до медичної програми ReHUB і став партнером БФ «Коло» у виконанні окремих специфічних реконструктивних операцій, а саме відновлення втрачених внаслідок вогнепальних та кульових поранень функцій рук і ніг, розповіли на сторінці шпиталю у фейсбуці.
Один з оперованих – Зіновій Паляниця з Коломиї, бійцю 29 років. У 2014-2015 роках воював у зоні АТО, коли почалось повномасштабне вторгнення, в перші ж дні став на захист країни у складі 63-ї ОМБр ЗСУ. Спочатку був у піхоті, а останній час – розвідником.
20 грудня 2022 року Зіновій отримав важкі поранення у Бахмуті під час бою, коли їхню позицію штурмували росіяни. Позаду 5 операцій, зараз – реабілітація.
Під час бою на «висоті», де відбувався штурм, Зіновія було поранено осколками, що призвело до серйозних травм обох ніг. Поранення були важкими: «Або з дрона скинули на мене щось, або то автоматична гранатометна система була… Не знаю… Бо «крили» з усього».
Після поранення бійця доправляли до кількох медичних закладів – у Бахмут, Дніпро, Рівне, де йому надавали медичну допомогу та проводили операції та, нарешті, в Івано-Франківськ. Зараз Зіновій на шляху до одужання у добровольчому шпиталі «Брасс». Тут його вкотре прооперували та почали процес реабілітації.
«Все зробили на найвищому рівні! Почуваюсь зараз набагато краще! Лікарі сказали, що буду як Форест Гамп бігати після реабілітації», – ділиться боєць.
Також на реабілітації після операції зараз у шпиталі Юрій Чмелик, 27 років, захисник з 10 гірсько-штурмової бригади, родом зі Львівщини.
Чоловік не проходив строкової служби, не воював у зоні АТО, а коли почалось повномасштабне вторгнення, був у Польщі на роботі. Та приїхав в Україну, щоби стати на її захист.
Після навчання на полігоні у Рівному, перед відправкою на передову, Юрій був одним з тих, кого направили на навчання до Великої Британії. Отримав поранення 25 серпня 2023 року: «Ми були з побратимом у бліндажі – і тут «бум!». Я сказав тоді: мінометка десь вдарила. І потім залітає мінометка до нас у бліндаж. Друга поранило менше».
Юрій отримав осколкове поранення коліна та обох кистей, але ліва постраждала набагато більше. Воїну прооперували коліно у Харкові в госпіталі, ставили дренаж. Говорили, що з часом все пройде, стане краще. Але, на жаль, краще все не ставало, були постійні болі.
У шпиталь Брасс зробили операцію на коліні, провели артроскопію. За словами лікарів, ситуація була доволі погана. Але завдяки високому професіоналізму хірургів шпиталю операція пройшла успішно. Попереду зняття швів та тривала реабілітація.
«Артроскопія проводиться для того, щоб відновити функції колінного суглоба, забрати, якщо є, пошкоджені частини меніска, іноді це буває хрестоподібна звʼязка, робиться її пластика. Проводимо артроскопічну меніскектомію, тобто пошкоджену ділянку меніска видаляємо, проводимо так звану зачистку суглоба. Коли діагностуємо часткове пошкодження внутрішнього мнеіска, коли пацієнт не може повністю рухати колінним суглобом, проводимо операцію для того, щоб відновити рухи колінного суглоба», – пояснює підхід хірург, лікар ортопед-травматолог Гліб Соловей.
Керівник шпиталю Станіслав Онищук зазначає: “Щодо новітніх технологій: операціі, проведені в співпраці з організацією “Коло” – високоспеціалізована ортопедія з використанням мікроскопа, новітнього артроскопічного обладнання, рентген-контролю в режимі реального часу”.
КУРС писав, що у франківському шпиталі Брасс нарощують кінцівки. Нагадаємо, що волонтерський хірургічний шпиталь Брасс став частиною Франківської громади