fbpx

У Спаській громаді виробляють власну електроенергію для комунальних закладів

Суспільство 20:07, 06.08, 2024

У Спаській сільській громаді реалізували проєкт з встановлення сонячних панелей, які забезпечують резервним живленням комунальні заклади громади.

Власна генерація дає можливість громаді і ключовим комунальним закладам працювати навіть під час знеструмлень. Завдяки цьому безперебійно працюють сільська рада і ЦНАП, а також забезпечується опалення в будинку культури. Окремо встановили панелі для живлення дитячого садочка, що забезпечують живлення котла, гарячу воду у ДНЗ, а також опалення в сільській амбулаторії. Про це у Спаській ТГ розповіли під час візиту команди Івано-Франківського регіонального офісу U-LEAD в громаду, пише КУРС.

Проєкт «Сонце – джерело світла і тепла» реалізували наприкінці минулого року, коли перша хвиля відключень електроенергії вже минула. Проте цього року його актуальність зросла у багато разів. Обладнання придбали за кошти проєкту, який Спаська громада подала на конкурс програм та проєктів розвитку місцевого самоврядування, який щорічно проводиться Івано-Франківською обласною радою.

«Рішення про встановлення сонячних панелей прийняли, насамперед, щоб не створювати незручності мешканцям і бути у змозі повноцінно надавати адміністративні послуги. Але проєкт також дозволив громаді бути більш енергонезалежною, забезпечивши опалення в будинку культури, а також електроживлення котлів у будівлях амбулаторії та дитсадка», – розповів голова Спаської громади Микола Медвідь.

Окрім власне сонячних панелей, закупили акумулятори та обладнання, що дозволяє перемикати живлення в автоматичному режимі під час знеструмлень. Це забезпечує автономну роботу 4 закладів близько восьми годин.

Невелика власна генерація дозволила зекономити на енергоносіях. Споживання електроенергії зменшилось. Проте надлишок електроенергії, яка виробляється, громада не може віддавати в мережу через високу вартість технічних умов та приладів обліку, каже Микола Медвідь. За більш-менш сонячної погоди ми споживаємо десь 1 кВт, а можуть генерувати наші сонячні панелі до 15 кВт. Якби громада це могли віддавати в мережу та отримувати гроші, то обладнання окупилось би значно швидше.

Нагадаємо, долинський “Водоканал” почав продавати надлишок електроенергії в мережу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: