Про це в мережі розповіла голова організації БО «БФ «Автентика Гуцульщини», майстриня косівської кераміки Марія Гринюк.
“Така споруда – культурно-мистецький центр “ДЗБАН” – має шанс бути збудована в селі Старий Косів, оскільки включена як пріоритетна будівля. Очікуємо на кошторисну документацію згідно з проєктом, що виграла наша громада”, – повідомила Марія Гринюк.
Також навколо основної будівлі заплановано музей просто неба – скансен та майстерні-крамнички для майстрів різних видів ремесел з місцевої громади.
З ходом робіт обіцяють періодично знайомити у мережі.
При втіленні проєкту в дію планується ввести візит у “ДЗБАН” в західний туристичний маршрут.
Унікальний культурно-мистецький комплекс з центральною будівлею у вигляді гуцульського дзбанка заввишки 15 метрів будуватиме у Старому Косові Вербовецька сільська рада, у соцмережі повідомила журналістка Аліса Мудрицька.
Вербовецький сільський голова Іван Сусак розповів громаді: “Цей проєкт розробила Марія Миколаївна Гринюк, вона його виколисала і викохала”.
Марія Гринюк наголосила: “Це соціальний проєкт, основним власником комплексу буде громада. Він ні в якому разі не має бути приватним. Коли я його показувала в Адміністрації Президента та в інших високих кабінетах, всі чомусь думали, що мова йде про ресторан, бачили в ньому комерційну вигоду, те, що може принести гроші. А це культурно-мистецький центр, де мають бути мінікінотеатр у 3D форматі, музей і панорама розвитку гуцульської кераміки, гончарні майстерні, паркова зона та багато іншого.
Наша громада має бути потужною, щоб її не називали сплячою. Коли я була в Любліні на всесвітньому ярмарку, то демонструвала там ескізи будівлі. До них підійшли поляки, почали розглядати, фотографувати і питати: “Де це? Ми вже хочемо туди їхати». Якщо ми це збудуємо, це буде унікальний комплекс. Такого в світі немає, інакше мені би не дали авторського свідоцтва. Як їдуть у Коломию до “Музею писанки”, так приїжджатимуть до нашого “ДЗБАНА”.
Довідково. Марія Гринюк – заступник директора з наукової частини Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв, автор проєкту «Галерея майстрів Гуцульщини», ініціатор присвоєння гуцульській кераміці статусу культурної спадщини ЮНЕСКО, ідейний натхненник традиційного фестивалю «Мальований дзбаник», член Національної спілки художників України.