Жителі Лисецької громади на Івано-Франківщині організували картопляний “Фестиваль єднання”.
На стадіоні села Старий Лисець учасники змагалися у декількох конкурсах, зокрема у майстерностіі приготування смачних та незвичних страв з картоплі, хвалилися врожаєм та вмінням тягати мішки з картоплею, розповіло Суспільне.
Свято згуртувало жителів Стебника, Старого Лисця, Посічі та Лисця, каже виконувач обов’язків старости сіл Старий Лисець та Посіч Олексій Волосянко.
“У нас — “Фестиваль єднання”, на якому освітяни з дітьми організували благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Здебільшого готували страви з картоплі, а також солодощі”, — каже Олексій Волосянко.
З його слів, таке свято організували вперше. Через повномасштабне вторгнення рф в Україну замість Дня села, який святкують у першу неділю жовтня, вирішили допомогти українським бійцям та об’єднати громаду. А картопляний фестиваль придумали, щоб подякувати за урожай.
Цьогоріч у громаді посадили 20 тонн насіннєвої картоплі. Її отримали у межах проєкту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) “Екстрена допомога постраждалим від конфлікту у продовольчій безпеці та засобах для існування”. У Лисецькій громаді картоплею засадили 12 га землі та поділилися насінням із сусідніми громадами.
“Це картопля сорту “Гранада”. Її сьогодні також готуватимемо. Отримали таку допомогу, адже наша громада прихистила понад тисячу внутрішніх переселенців. Наразі залишилося менше”, — каже Олексій Волосянко.
Добрим врожаєм картоплі хвалиться і вихователька дитячого садочка з Лисця Оксана Жибак. На благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ вона разом з колегами приготувала з десяток страв з картоплі.
“Наш садочок приготував багато картопляних страв. Це пиріжки, пампухи, зрази і картопляний пиріг, шашлички з картоплею та білими грибочками, навіть кекси з картоплі та десерт “Картопля”, — говорить Оксана Жибак. — Особисто для мене картопляні кекси — щось особливе. Вони виглядають як десерт, а насправді це солена страва”.
Окрім ярмарку, під час “Фестивалю єднання” учасники змагалися у номінаціях “Найважча картоплина”, “Найоригінальніша картоплина”, а також брали участь у конкурсі “Мішок з картоплею”.
В останньому змаганні переміг житель Стебника Олег Прохасько. Чоловік 25 разів зміг підняти мішок з картоплею.