fbpx

У Тишківцях відкрили музей-резиденцію родини Шухевичів

Суспільство 13:33, 30.06, 2019

До дня народження Романа Шухевича у селі Тишківці на Городенківщині відкрили музей-резиденцію його родини.

Експозицію  понад 6 місяців  готували працівники Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського на чолі з генеральним директором Ярославою Ткачук.

Також у цей день у Тишківцях стартував перший Форум українських родин, на який з’їхалися відомі родини, вихідці з Прикарпаття, пише Дзеркало медіа.  

На початку дійство поблагословив правлячий єпископ Коломийської єпархії УГКЦ Василій Івасюк, зазначивши, що життя родини Шухевичів є прикладом для сучасних родин, як потрібно будувати Україну.

Присутнім представили поважних гостей свята – а це представники родин Шухевичів, Бандерів, Грушевських, Трильовських,  Івасюків, Стефаників, Романюків, Скориків, Цісиків, Бачинських, Гуриків, Сухомлинських, Книшуків, Окуневських  та інших.

Перед учасникми форуму витупила представниця родини Шухевичів Марія Шухевич, яка подякувала організаторам за запрошення і музей.

Сільський голова Тишківців Іван Пронич зауважив, що такий форум проводять у Тишківцях вперше, і додав, але сподіваються надалі організовувати його щороку. 

Насамкінець до присутніх звернувся Юрій Шухевич: “Найгірше, що ми втрачаємо здобутки наших предків. Зараз такий високий шанс реваншу проросійських сил, і це наслідок того, як ми виховували свою молодь. Ми кажемо, що ми патріоти, але те, що зараз відбувається, доводить, що ми виховували кого завгодно, але не українців”.

Форум продовжила наукова конференція.

А завершилося дійство концертом відомих родинних колективів і молодіжною забавою.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: