fbpx

У Верховині вирубали алею каштанів, аби збудувати базар посеред дороги

Суспільство 18:32, 19.11, 2020

Днями у Верховині на вул. Шептицького вирубали каштанову алею. Активісти наголошують: зелені насадження знищили задля будівництва сувенірного ринку. І запевняють, що жодних дозволів чи ордерів на вирубку зелених насаджень не існує.

У відеозверненнях, опублікованих у соціальній мережі “Фейсбук”, активістка Наталія Руденко розповідає, що базарчик місцеві чиновники вирішили розмістити просто посеред вулиці, якою щодня користується чимало людей. Власне про майбутній сувенірний ринок люди довідалися випадково, забивши на сполох після знищення великої алеї дерев.

«Місцева влада стверджує, що шлях до розвитку Карпат – це варварське знищення столітніх дерев, незважаючи на те, що перед виборами чиновники брали участь в акції «Озеленення України». Після всіх наших запитів нам не надали жодної дозвільної документації, чим порушили наше право на доступ до публічної інформації. Все, що ми змогли отримати з публічних джерел, – це свідчення про те, що рішення про вирубку і будівництво приймалося членами не громади, а членами однієї родини. Обурення людей справедливе, бо, схоже, громаду без її відома використали для збагачення приватних осіб, наближених до влади. Нам «рекомендували» мовчати, бо дерева і так вже не повернути. Цікавий факт полягає також в тому, що місце колишньої алеї – це роздільна смуга двох проїжджих частин вулиці. Всі розуміють небезпеку для майбутніх купців, тому у мешканців складається враження, що каштани – це тільки початок руйнації. Сувенірний ринок для Верховини мав би стати культурною платформою, де були б представлені народні умільці Верховинщини, проводилися різні туристичні івенти, майстер-класи тощо. Натомість нам намагаються підсунути кілька будок на дорозі», – розповідає Наталія Руденко.

Активісти збираються відстоювати свою позицію до кінця і звернутися з позовом до правоохоронних органів. А також планують відродити каштанову алею, посадивши молоді дерева.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: