fbpx

У Верховинському нацпарку "вполювали" рись

Суспільство 11:26, 20.08, 2022
НА ФОТО: Рись євразійська, НПП "Верховинський"

На території Національного природного парку “Верховинський” у фотопастку потрапив рідкісний хижак – рись євразійська.

“Природно-заповідні території на кшталт НПП «Верховинський» – це оазиси серед видозміненого та урбанізованого середовища сьогодення. Тільки завдяки заповіданню наші діти матимуть змогу побачити справжність дикої природи та її унікальність, не говорячи вже про наукову цінність. Ми знову презентуємо вам кадри рисі євразійської (Lunx lunx L.) із фотопасток, унікальність яких полягає в тому, що це не вольєр, не центр реабілітації, не зоопарк і навіть не інтродукована тварина для подальшого розмноження – що є об’єктом дослідження. Ні, це тварина, яка цілком і повністю у своїй стихії, вона тут народилася, живе і надалі дає здорове потомство! Це її світ – дикої справжньої природи, з її законами та порядком!” – пишуть природоохоронці Верховинського НПП.

Рись - Карпати, Верховинський район
Рись – рідкісний хижак у Карпатах. Територія НПП “Верховинський”

Присутність великих хижаків, зокрема і рисі, у природі – це індикатор збереженості екосистем. Ці зникаючі тварини є вершиною харчової піраміди та потребують значної площі для життя.

В Україні затверджено «План дій щодо збереження рисі євразійської (Lynx lynx L.) в Україні», і в рамках Плану Верховинський НПП веде моніторингові роботи цього виду у тісній співпраці з WWF-Україна. З 1994 року рись занесена до ряду міжнародних охоронних списків, зокрема й до Червоної книги України зі статусом “рідкісний вид”. Вона охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.

Рись євразійська у Карпатах - Верховинський НПП
Рись євразійська, НПП “Верховинський”

Як писав КУРС, у 2018 році Всесвітній фонд дикої природи (WWF) оголосив конкурс на тварину-символ Карпат. На всеукраїнському голосуванні впевнено перемогла рись, яка стала офіційним символом Карпат.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: