Біля Центру спадщини Вигодської вузькоколійки розпочалися роботи з підготовки майданчика для встановлення павільйону дикої природи в рамках міжнародного проєкту «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти».
Реалізація проєкту розпочалася 1 жовтня 2019 року. Загальний бюджет проекту – 672 тисячі Євро. Проект триватиме 24 місяці – до 30 вересня 2021 року, а територія його реалізації охоплює Івано-Франківську область України та повіт Марамуреш Румунії, йдеться а сторінці Вигодської селищної ради у фейсбуці.
Проєкт реалізовує Туристична асоціація Івано-Франківщини за співфінансування ЄС в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки.
Партнерами проєкту в Україні є Відділ регіонального розвитку та будівництва Долинської районної державної адміністрації та Вигодська селищна рада Долинського району Івано-Франківської області, а в Румунії – Адміністрація Марамуреського гірського природного парку.
Павільйон дикої природи міститиме інтерактивну реплікацію (збільшену модель) природного середовища (стовбур дерева або ґрунтовий шар болота, що відображає всі пов’язані з ним види флори і фауни). Модель буде розміщено у внутрішню частину павільйону. Вона стане інтерактивним навчальним майданчиком для наймолодших учасників Лісової школи, а також для відвідувачів Центру спадщини.
Створення відкритого освітнього простору дикої природи має на меті підвищити якість та рівень навчання в природному середовищі, формування відповідального ставлення до збереження природи.
Простір стане органічним доповненням до вже діючої популярної атракції регіону – Центру спадщини Вигодської вузькоколійки.