fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • "Трембітали, щоб вони відступили": учасник "Гуцульської сотні" Микола Зеленчук зі столітньою трембітою протистояв беркутівцям на Майдані

"Трембітали, щоб вони відступили": учасник "Гуцульської сотні" Микола Зеленчук зі столітньою трембітою протистояв беркутівцям на Майдані

Суспільство 15:52, 21.11, 2021

Прикарпатець Микола Зеленчук із Криворівні тричі їздив на Майдан під час Революції Гідності. Один раз — зі столітньою трембітою, на якій зіграв перед “беркутівцями” разом із земляками.

До Дня Гідності та Свободи гуцульський трембітар пригадав свої дні на Майдані, пише Суспільне.

Будівельник і музикант Микола Зеленчук живе у Криворівні на Верховинщині. Вперше на Майдан чоловік разом із односельцями поїхав 21 січня 2014 року. На вулиці Михайла Грушевського опинився наступної ночі та став свідком наступу беркутівців.

"Трембітали, щоб вони відступили": учасник "Гуцульської сотні" Микола Зеленчук зі столітньою трембітою протистояв беркутівцям на Майдані 1

“І почався о 4:00 наступ. Людей дуже мало було. І почали всі людей скликати, бо були б пройшли аж до Майдану. Але люди збіглися, слава Богу. Усі по черзі кликали медиків. Ми стояли, де стадіон імені Лобановського. І звідти, бачимо, несуть чоловіка. Кажуть, застрілили чоловіка”, — розповідає Микола Зеленчук.

Зранку Микола розмістився у наметі разом з іншими жителями Верховинщини. Неофіційно вони назвалися “Гуцульською сотнею”. Через дев’ять днів чоловік приїхав додому, однак згодом знайомий музикант запропонував йому повернутися на Майдан, аби заграти там на трембітах.

“Каже: “Ти б не поїхав з нами на Майдан? Запрошують матері та священнослужителі греко-католицької церкви, щоб ми поїхали з ними на акцію, щоб вони (“Беркут”, — ред.) відступили”. І я поїхав. Ми прийшли, священники — наперед, матері, і ми ззаду так, з трембітами. Ми підійшли та почали молитися, десять метрів перед ними стали на коліна — Служба була. Помолилися, і вони всі пішли, а ми ще залишилися четверо і потрембітали їм”, — пригадує музикант.

"Трембітали, щоб вони відступили": учасник "Гуцульської сотні" Микола Зеленчук зі столітньою трембітою протистояв беркутівцям на Майдані 2
Перед Беркутом затрембітали чотири мелодії

“Ми хотіли, щоб вони почули трембіту, бо дехто не чув. Багато було зі Східної України, там — “Беркут”. Ми хотіли, щоб вони бачили, що Україна — єдина, щоб вони відступили. Вони казали: “Відійдіть, не порушуйте наші правила. Ми собі грали, ми залишилися, нікуди не відступали”, — каже Микола Зеленчук.

Втретє Микола повернувся на Майдан 21 лютого. Чоловік розповідає, що вирушив з дому напередодні, коли під час розстрілів загинула найбільша кількість учасників Революції Гідності. Однак, коли прибув на місце, застав уже не протистояння між учасниками Майдану та силовиками, а прощання із Небесною Сотнею. Батько Миколи Іван Зеленчук, розповідає, найбільше переймався, коли проводжав сина втретє у Київ.

“Я його не відговорював, аби він не їхав, але, повірте мені, що було страшно. Було дуже страшно, бо почали гинути. Я його повіз до Верховини. Там хлопці відправлялися з Верховини, то хочу вам сказати, що я мало пам’ятаю, як звідти повернувся. Я чомусь думав, що ми вже, можна казати, навіки розпрощалися там”, — розповідає Іван Зеленчук.

Після Майдану Микола Зеленчук допомагає будувати каплички для українських військових, які потім перевозять у зону ООС. Він продовжує грати на музичних інструментах — гастролює з трембітою Україною та за кордоном.

"Трембітали, щоб вони відступили": учасник "Гуцульської сотні" Микола Зеленчук зі столітньою трембітою протистояв беркутівцям на Майдані 3

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: