fbpx

Україна обмежує пункти розмитнення авто з ЄС для власних потреб

Суспільство 19:14, 23.04, 2022
НА ФОТО: LVIV, UKRAINE - MARCH 04: Cars queue to cross the border with Poland on March 04, 2022 in Shehyni, Ukraine. More than a million people have fled Ukraine following Russia's large-scale assault on the country, with hundreds of thousands of Ukrainians passing through Lviv on their way to Poland. (Photo by Dan Kitwood/Getty Images)

Розмитнити автівку для власних потреб з країн Євросоюзу за нульового мита можна буде лише на шести пунктах пропуску, адже через черги на кордоні не можуть проїхати гуманітарні вантажі.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм, пише ЕП.

Він нагадав, що вже понад дві доби на пунктах пропуску західного кордону стоять величезні черги через різке зростання імпорту легкових автомобілів. В умовах війни уряд скасував мито для ввезених авто, що було спрямовано на спрощення роботи волонтерів.

“Оформлення нових транспортних засобів об’єктивно займає багато часу, через що у величезних чергах цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами – спорядженням для бійців, продуктами харчування та медикаментами”, – розповідає Найєм.

Водночас, додав він, законодавство ЄС не дозволяє створювати окремі смуги для гуманітарних вантажів. Відтак українська сторона обмежить пункти пропуску, де можна буде оформити автівку, ввезену для особистих потреб, виключно до наступних:

  • На польському кордоні: “Угринів”, “Грушів”, “Смільниця”, “Устилуг”;
  • На словацькому кордоні: “М. Березний”;
  • На угорському кордоні: “Давінкове”, “Косино”.

Обмеження почнуть діяти з 00:00 25 квітня.

Заступник міністра натякає, що деякі українці зловживають створеними для Збройних Сил та волонтерів пільгами. Наприклад, за 8 днів після скасування митних платежів було ввезено 14,3 тисяччі легкових авто. З них нібито “на потреби ЗСУ” було ввезено десятки люксових авто: BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 року “і навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн грн”. 

Водночас йдеться не лише про автомобілі – під видом гуманітарної допомоги було ввезено різних тканин на 360 млн грн та мобільних телефонів на майже 200 млн грн.

Тому, каже Найєм, “найближчим часом ми із колегами з Міністерства фінансів та Митної служби запропонуємо Кабінету міністрів відповідні зміни до нормативної бази, щоб виправити цю ситуацію без шкоди для справжніх волонтерів”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: