fbpx

Українців попереджають про найхолоднішу зиму за останніх 30 років

Суспільство 18:18, 20.10, 2019

Цього року довгострокові прогнози обіцяють і тепло з дощами, і рекордні морози зі снігопадами – найсильнішими за 30 років.

Згідно зі щорічним прогнозом погоди сервісу AccuWeather для Європи, найбільші холоди будуть на території від Фінляндії до України – їх принесуть вітри з Сибіру. Орієнтовно наприкінці січня – у лютому 2020 року температура впаде до граничного мінімуму. Чекають і на потужні снігопади, інформує Українська Кліматична Мережа.

Щоправда, самі ж метеорологи кажуть, що робити точні прогнози зараз досить складно – клімат «розхитаний». Однак загальні тенденції цілком зрозумілі: зим «як в дитинстві» нам більше не бачити. Вони будуть переважно теплими, дощовими і… з хвилями екстремальних морозів.

Раніше стабільні зими нам забезпечувала Арктика. В полярних широтах маси холодного повітря оберталися навколо Північного Льодовитого океану, утворюючи циркумполярний вихор (свого роду пояс), який відділяв дуже холодне полярне повітря від повітряних мас помірних широт. А тепер Арктика стрімко теплішає, циркумполярний вихор слабне і тому тепле повітря з півдня часто проривається в Арктику, витісняє звідти холодне і в помірних широтах починаються арктичні морози.

«Погода стає більш екстремальною, і відхилення від норм значно збільшується. Якщо раніше нам погоду формували переважно повітряні маси, які рухалися із заходу на схід – з океану, забезпечуючи досить м’який клімат, то зараз все частіше до нас заносить сухе гаряче повітря з півдня або холодне з Арктики. Саме тому тепер так часто трапляються хвилі надзвичайного тепла або холоду», – пояснює кліматолог, учасниця Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату при ООН Світлана Краковська.

Як йдеться в повідомленні, такі сильні перепади – біда і для нашого здоров’я, і для наших міст (будівлі, дороги, комунікації руйнуються значно швидше), і для сільського господарства. Тим більше, що ці «стрибки» зазвичай супроводжуються смерчами, шквалами та іншими небезпечними явищами.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: