fbpx

Укрпошта починає будівництво сортувального депо у Франківську за 13,8 млн доларів

Суспільство 14:31, 03.12, 2021

Укрпошта уклала угоду про будівництво в Івано-Франківську першого із 61 сортувального депо. Угоду про початок будівництва першого автоматизованого сортувального депо в Івано-Франківську 3 грудня підписали генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський та директор ТзОВ «Солар спецмонтаж-3» Тарас Виноградник.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Івано-Франківське депо увійде до львівського кластеру і буде використовуватися для обробки кореспонденції регіону, зокрема для відправки кореспонденції до 41 міського поштового відділення, 90 сільських відділень, 31 пересувного відділення та дільниці кур’єрської доставки Івано-Франківської області.


За попередніми розрахунками, мінімальний час та обсяг обробки посилок в новому автоматизованому депо зросте в середньому до 24 тисяч посилок за день, або до 7,6 млн за рік. Це дозволить значно скоротити швидкість доставки відправлень не лише в межах області, але і по Україні.

«Ми вже розпочали процес будівництва сортувального центру у Львові і паралельно даємо старт будівництву депо, що увійдуть до львівського кластеру. Найближчим часом ми плануємо ще розпочати будівництво Рівненського та Тернопільського депо в західному регіоні. Розміщуватися вони будуть за принципом концентрації потоків відправлень, а не адміністративним поділом по областях, як є зараз. Таким чином, завдяки уніфікації логістичної мережі, операційних процесів, оптимізації транспортних маршрутів та сучасному обладнанню ефективність нових хабів і депо зросте, і в підсумку клієнти отримають якісну доставку», – відзначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.


На заміну ручному сортуванню, яке зараз використовується для обробки пошти, в новому депо буде використовуватися автоматичне сортування 96% відправлень (окрім преси, марок, габаритних відправлень). Передбачається сортування виключно в пластикову тару та рол-кейджі, які є оборотними, запечатаними та чітко контрольованими за рахунок штрих-кодування.


“Для Укрпошти наша компанія стане партнером, який реалізує проєкт будівництва універсального складського комплексу «Поштово-логістичне Депо» складом  класу «А». У депо буде передбачено сучасні засоби для завантаження та розвантаження автомобілів, а саме: всі вантажні шлюзи будуть обладнані підіймальними механізмами, що дозволить завантажувати автомобілі швидко та зручно, причому різних  форматів. Ця споруда буде передбачати зручні та комфортні умови праці для працівників: роздягальні, душові приміщення та інше. Хочеться також відзначити, що цей об’єкт не тільки передбачає наявність складу, а ще ряд об’єктів його обслуговування, це тунельна мийка, АЗС, станцію технічного обслуговування”, – прокоментував Тарас Виноградник, директор підприємства ТзОВ “СОЛАР СПЕЦМОНТАЖ-3”.


У повністю автоматизованому Івано-Франківському депо буде використовуватися система управління складом (WMS) та транспортними перевезеннями (TMS). На 6 тис. м2 передбачені зони з приймання, обробки відправлень, сортування преси та окремо кур’єрської доставки, складські приміщення. Планується, що сортувальний центр працюватиме в режимі 24/7, завдяки чому можна буде скоротити час обробки відправлень до 3-5 годин і, відповідно, забезпечити швидку та своєчасну доставку по всій території країни.
Загалом до львівського кластеру увійдуть Івано-Франківське, Рівненське, Дрогобицьке, Чернівецьке, Тернопільське, Червоноградське, Ковельське, Мукачівське та Луцьке депо. Загалом в рамках нової логістичної стратегії Укрпошта збудує 7 сортувальних центрів та 61 регіональне депо.


Новий автоматизований сортувальний комплекс площею 6 тис. м2 планується збудувати на околиці обласного центру поряд із найбільшими автомагістралями львівського напрямку Н-09, чернівецького Р-24, тернопільської Н-18. Загальна площа земельної ділянки під будівництво депо становить 3 га. Завершення всіх робіт зі зведення заплановане до кінця 2023 року.


Нова логістична мережа Укрпошти передбачає декілька рівнів – це найбільші центральні сортувальні комплекси, регіональні депо та місцеві депо зі спільною обробкою та транспортуванням всіх сегментів продукції. Із загальної кількості депо залежно від географії потоків відправлень 28 найбільших депо будуть повністю автоматизовані, 11 – напівавтоматизовані та 22 місцевих депо із мінімальною автоматизацією.
Відбір підрядника на будівництво сортувального центру проводився через систему електронних закупівель РroZorro.

За умовами тендеру, будівництво сортувального депо коштуватиме майже $14 млн з ПДВ.
Для участі в тендері обов’язковою умовою була наявність джерел фінансування на суму не менше 100% очікуваної вартості, досвід у реалізації та завершенні проєктів із будівництва об’єктів промислового призначення, належним чином оформлене право власності/користування/оренди земельної ділянки, до завершення якого залишилось не менше 10 років, та зобов’язання за якими виконуються належним чином і відсутні будь-які судові обтяження. Крім того, земельна ділянка повинна розташовуватись у межах міста Івано-Франківська або на відстані не більше як 15 км від межі населеного пункту із під’їзними шляхами з твердим покриттям.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: