fbpx

Укрпошта випустила поштові марки на захист карпатських лісів

Суспільство 12:40, 09.06, 2021

Укрпошта представила поштові марки «Крик Карпат» та «Вбивчі коліщата» на захист карпатських пралісів та видів тварин, що зникають.

Поштовим випуском компанія хоче привернути увагу громадськості до екосистеми Карпат, яка знищується загрозливими темпами через незаконну вирубку дерев, повідомляє пресслужба Укрпошти.

Автор поштового випуску – юна художниця, студентка 2-го курсу факультету дизайну і реклами КНУКіМ Ольга Сімоненко. Поштова марка «Вбивчі коліщата» зображує залізні механізми, що знищують ліси, а марка «Крик Карпат» демонструє силует ведмедя, який благає про допомогу. До речі, бурий ведмідь – найбільший хижак гірських лісів Українських Карпат, популяція якого щороку скорочується.

Цьогоріч поштову марку «Крик Карпат» Укрпошта представила на міжнародному конкурсі PostEurop на визначення Найкращої поштової марки Європи 2021, темою якого є «Національна природа на межі зникнення».

Поштовий випуск, присвячений проблемі знищення Карпат, представлено поштовими марками, блоком у буклеті, картками «Карпати» та «Бурий ведмідь», конвертом та штемпелем «Перший день». Поштові марки надруковані офсетним способом із пантоною фарбою з ефектом флуоресцентного світіння.

Тираж кожної марки становить 100 тисяч примірників, блоку – 8 тисяч, буклета – 6 тисяч, кожної листівки – 3 тисячі примірників.

Проголосувати за українську поштову марку можна до 9 вересня на сайті PostEurop, а результати організатори оголосять у жовтні.

Конкурс започаткований Асоціацією поштових операторів Європи PostEurop у 1956 р. Українські поштові марки раніше були відзначені нагородами конкурсу PostEurop. Так, у 2019 р. українські поштові марки на тему «Птахи» «Лелека білий» та «Соловейко східний» авторства Наталії Кохаль здобули золото у конкурсі «Найкраща поштова марка Європи 2019 – вибір колекціонера». У 2020 р. українська поштова марка на тему «Давні поштові маршрути» «Листоноша Федір Фекета» авторства Ірини Медведовської виборола срібло у конкурсі «Найкраща поштова марка Європи 2020 – вибір журі».

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: