Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час представлення «To do list» – змін, які плануються у сфері інфраструктури та транспорту до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та наступні 5 років.
«Укрзалізниця повернулася до складу Міністерства інфраструктури України, і ми нарешті почнемо її змінювати. Це необхідно робити негайно, бо середній вік локомотивів складає понад 40 років, рівень зношеності вантажних і пасажирських вагонів – понад 85%, пасажирські перевезення та діяльність вокзалів збиткові для залізниці», – зазначив Владислав Криклій.
За словами міністра, саме оренда або продаж майна, яке не використовується залізницею у профільній діяльності, а також концесія окремих об’єктів може стати джерелом додаткових коштів для запланованого переобладнання рухомого складу та покращення інфраструктури. За попередніми оцінками, вартість непрофільних активів Укрзалізниці – понад 10 млрд грн.
Концесія залізничних вокзалів Миколаєва, Харкова, Дніпра, Хмельницького, Чопа, яка наразі опрацьовується Міністерством спільно з партнерами, дозволить перетворити їх у зручні простори з торговими площами, кафе та готелями, забезпечити якісно вищий рівень сервісу для пасажирів та збільшити інвестиційний ресурс Укрзалізниці.
В планах Міністерства інфраструктури в 2020 році придбання Укрзалізницею 2000 вантажних і 26 пасажирських вагонів, укладення договорів на 40 тепловозів та 200 електровозів, електрифікація 110 км колії для пришвидшення руху потягів, локалізація виробництва тяги в Україні, що дозволить створювати нові робочі місця для українців.
Після оновлення рухомого складу планується відкриття нових маршрутів.
У межах України:
Ужгород – Херсон через Миколаїв, Кривий Ріг
Запоріжжя – Івано-Франківськ через Дніпро
Запоріжжя – Чернівці
Київ – Ковель
Київ – Запоріжжя через Кривий Ріг
Лисичанськ – Одеса
Київ – Миколаїв – Херсон
У міжнародному сполученні, зокрема з країнами ЄС та Республікою Білорусь, маршрути до Польщі, приєднання до потягу 4 столиць – 5 столиці (Таллінн), “Львів – Мінськ” через Ковель, Брест, а також “Гомель – Київ”.
Паралельно з цим планується покращити рівень сервісу та комфорту для пасажирів. Для цього у наступному році заплановані: заміна освітлення у вагонах, оновлення постільної білизни, вдосконалення системи прибирання у потягах.