fbpx

Унікальні експонати з музею Бандери на Прикарпатті перенесли у сховища

Суспільство 14:25, 22.08, 2022

На Прикарпатті, у селі Старий Угринів, найцінніші експонати обласного Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери перенесені у сховища ще 25 лютого. Йдеться про особисті речі провідника ОУН та його побратимів.

Про це повідомив директор музею, історик Ярослав Коретчук, пише Укрінформ.

«Щодо експонатів, то найбільш цінні перебувають у відповідних сховищах. Так, йдеться про особисті речі Степана Бандери та про його побратимів і унікальні експонати з історії українського визвольного руху. Вони були евакуйовані 25 лютого і перенесені у сховища, щоб зберегти від пошкоджень та втрати при можливих диверсіях чи обстрілах», – зазначив Коретчук.

Він додав, що від початку війни також посилили охорону музейного комплексу у селі Старий Угринів.

Наразі, сказав Коретчук, музейники спостерігають тут збільшення екскурсантів приблизно на 20% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Історико-меморіальний музей Степана Бандери відкритий у селі Старий Угринів у 2000 році і присвячений особистості, іменем якої називався національно-визвольний рух 1940-50-х років ХХ століття за побудову та утвердження Української держави. Прикарпатське село Старий Угринів – місце, де народився Бандера. Музейний комплекс Бандери – це п’ятиповерхова будівля, яка з висоти нагадує птаха, що розправив крила, або ж прапор, розвіяний вітром у небесах.

У світі є шість музеїв, де зберігаються архівні документи та особисті речі, які розповідають про цікаві факти з життя Провідника ОУН Степана Бандери. Один із них – у Лондоні, три – у Львівській та по одному в Івано-Франківській і Тернопільській областях.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: