fbpx

В час вибуху: на площі мертвого міста Прип'ять франківські актори дали виставу

Суспільство 16:05, 26.04, 2021

У ніч на 26 квітня, у 35-у річницю трагедії на ЧАЕС, Франківський драмтеатр дав виставу у Чорнобильській зоні.

О 1:23 – у фатальний час атомного вибуху Чорнобильського атомного реактора актори запалили 35 свічок. Цим епізодом франківці одразу розпочали драму-реквієм «Нація» режисера Ростислава Держипільського за твором Марії Матіос.

В час вибуху: на площі мертвого міста Прип'ять франківські актори дали виставу 1

Письменниця, яка також взяла участь у символічному турне, відзначила гру акторів:

“Хвалити чи ганити мене після цих слів – вирішувати вам, однак другого такого театру, як івано-франківська трупа лауреата Шевченківської премії Ростислава Держипільського, – в Україні поки що немає.

Сьогодні вночі – о 1.23 – на площі мертвого міста Прип’ять, у 35-у річницю цієї всесвітньої трагедії ровесники Чорнобильської катастрофи – актори з Івано-Франківська – зіграли 90-у з початку прем’єри виставу НАЦІЯ. Виставу-реквієм за тими, кого не зламали комуністичні репресії, націю, яку не знищила радіація, націю, яку не знищать і “Гради”, і океани інформаційних фейків. Зіграли при світлі місяця і тисячі свічок. При глядачах і пресі. Більш апокаліптичної і водночас життєстверджуючої картини важко уявити навіть у наш безумний час”.

В час вибуху: на площі мертвого міста Прип'ять франківські актори дали виставу 2

Це вже друга поїздка акторів Франківського театру в зону відчуження. У березні в рамках проєкту «Театр у зоні доступу» актори театру зіграли «Солодку Дарусю» в Будинку культури Чорнобиля для самопоселенців та співробітників ЧАЕС. А також зіграли для воїнів на передовій – на Луганщині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: