У річницю повномасштабної російсько-української війни до роковин загибелі доцента кафедри мовознавства ІФНМУ, старшого лейтенанта медичної служби, учасника АТО Юрія Чопика вийшов короткометражний фільм-спомин, присвячений Герою.
Рівно рік тому, 24 лютого 2022 року, розпочалася найкровопролитніша війна сучасності – російські загарбники одразу з кількох напрямків вторглися в Україну. Відважні українські воїни, не шкодуючи сил, здоров’я, часто ціною власного життя захищали наше незалежне українське майбутнє. Так, у перші дні повномасштабної війни поліг в бою доцент кафедри мовознавства, викладач латинської мови Юрій Чопик, повідомляє пресслужба ІФНМУ.
Уродженець Івано-Франківська, у 2009 році закінчив відділення класичної філології факультету іноземних мов Львівського національного університету. Відслужив у рядах української армії та з 2008 року працював викладачем латинської мови кафедри мовознавства Івано-Франківського національного медичного університету. Співавтор двох підручників, словника та чотирьох посібників з латинської мови. Захистив кандидатську дисертацію за фахом і планував роботу над докторською… Усі плани змінила війна.
У 2015 році підписав трирічний контракт на військову службу, служив у прикордонних військах України. Ще один контракт підписав у травні 2020-го, а коли був у довгостроковій відпустці, часто приходив на кафедру, жартував, однак про війну розповідати не хотів. Одного разу навіть провів практичне заняття зі студентами…
Зі спогадів колег і студентів, Юрій Чопик був сумлінним викладачем, ініціативним куратором, любив неформально спілкуватися зі студентами, жартувати, розповідати армійські бувальщини. З усіма колегами був у дружніх стосунках. З ним було приємно працювати і весело відпочивати. Усі вони згадують з теплом загиблого Героя.
«Загибель Юрія – це непоправна втрата! Його дійсно ніхто ніколи не замінить, – ділиться спогадами доцентка кафедри мовознавства Марія Гуцол. – Дякуємо його матері за сина! Він був тією людиною, яка вчила нас жити. Бог забирає найкращих!»
Старший лейтенант Юрій Чопик служив у 80 штурмовій десантній бригаді та прийняв з побратимами на себе перші удари російських загарбників.