fbpx

В ІФНТУНГ запроваджують нову освітню програму - у сфері критичної енергетичної інфраструктури

Суспільство 15:15, 10.05, 2024

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу цього року мають намір запровадити нову освітню програму “Національна безпека у сфері критичної енергетичної інфраструктури”, пише КУРС з посиланням на пресслужбу університету.

Освітню програму заклад представив на ліцензування в Міністерстві освіти і науки України.

Це перша така освітня програма в Україні, і її відкриють саме в ІФНТУНГ, який системно працює над тим, щоб і освіта, і наука слугували становленню енергетичної незалежності України й забезпеченню сталого розвитку енергетики Європи.

“Для утримання в максимально робочому стані тієї критичної інфраструктури, яка сьогодні є, для її відбудови та переходу на більш чисту відновлювальну енергетику необхідні фахівці, які мають бути підготовлені відповідно до вимог реалій часу. Сьогодні реалії часу – це військовий стан, загрози ззовні. На них потрібно дуже серйозно акцентувати увагу, – зазначив ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик. – Їх повинен враховувати інженер, керівник, той, хто управляє об’єктами енергетичної системи й певними секторами енергетики. Тож як університет, у якому працює кафедра військової підготовки, маючи досвід освітньо-наукової  роботи та співпраці в енергетичній інфраструктурі, поєднуючи ці елементи, ми подалися на ліцензування. Очікуємо рішення і плануємо відкривати набір цього року”.

Випускники цієї програми стануть спеціалістами у сфері енергетики, але з нахилом в царину управління й координації процесів, пов’язаних  із захистом, забезпеченням працездатності й швидкого відновлення, а також запобіганням загрозам терористичного і геологічного характеру (йдеться про об’єкти нафтогазового комплексу), реагуванням на техногенні ризики й забезпеченням безперебійної роботи енергетичної системи держави. 

Ті, хто зацікавлений стати першими фахівцями у найнеобхіднішій сфері економіки держави, цього року зможе податися на платну форму навчання. А вже наступного року керівництво ІФНТУНГ планує клопотати перед Міносвіти про виділення бюджетних місць.

КУРС писав, що Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу став дослідницькою базою для громадської організації «Нуль відходів Івано-Франківськ», котра успішно реалізовує екологічний проєкт «Зігрівай» з переробки відходів кавової гущі на паливні пелети.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: