В Тегерані 8 січня після зльоту з міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні пасажирський літак авіакомпанії МАУ зазнав катастрофи і впав неподалік аеропорту.
Про це повідомляє “Європейська правда”.
Інформацію про катастрофу у середу вранці підтвердили у Департаменті консульської служби МЗС України, посилаючись на попередні дані представника авіакомпанії МАУ. У МЗС не зазначили, скільки людей було на борту, проте, за повідомленнями іранських ЗМІ, там перебувало 170 пасажирів та члени екіпажу.
“За інформацією, яка уточнюється, пасажири зазначеного рейсу та екіпаж загинули”, – йдеться у повідомленні.
Стверджується, що уточнена інформація щодо загиблих громадян України буде надіслана додатково.
За даними іранського агентства ISNA, Boeing 737-800 зазнав катастрофи всього через шість хвилин після виходу зі злітно-посадкової смуги аеропорту. Літак прямував до київського міжнародного аеропорту “Бориспіль”.
Рятувальні групи були відправлені в район поблизу аеропорту, де розбився літак.
Пожежа на місці аварії була настільки великою, що врятувати когось було практично неможливо.
Наразі незрозуміло, чи пов’язаний інцидент з протистоянням Ірану та США.
Liga.net повідомляє, що за кілька годин до трагедії Федеральне авіаційне управління США закрило авіапростір над Іраном, Іраком, Перською і Оманською затоками для американських цивільних літаків.
Іранські медіа опублікували відео моменту аварії літака. На ролику видно, що лайнер почав горіти ще в повітрі і вибухнув при зіткненні з землею.
Офіс президента повідомив, що через авіакатастрофу у Тегарані Володимир Зеленський терміново перервав поїздку до Оману і повертається до Києва.
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що наразі уточнюється кількість громадян України, які були на борту. За попередніми даними, було зареєстровано 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.
За даними влади Ірану, причиною авіакатастрофи літака Міжнародних авіаліній України стали «проблеми з двигуном».
Про це заявив представник Міністерства доріг і міського розвитку Ірану, яке також займається питаннями цивільної авіації, повідомляє НВ з посиланням на агентство IRNA.
Він спростував версію про те, що причиною падіння міг стати ракетний удар.
«Якби аварія була викликана ракетою, літак вибухнув би в небі, але причиною була пожежа в двигуні і невдала спроба пілота взяти лайнер під контроль, що і призвело до катастрофи», — зазначив представник відомства.