fbpx

В Івано-Франківську ще одну підстанцію перетворили в артоб’єкт

Суспільство 11:47, 24.11, 2020
НА ФОТО: OLYMPUS DIGITAL CAMERA

АТ «Прикарпаттяобленерго» спільно із муралістом Юрієм Пітчуком зробили  місту ще один подарунок – художньо оздоблену розвантажувальну підстанцію, яка не лише забезпечуватиме якісне електропостачання, а й милуватиме очі відвідувачам скверу на Валах.

Мова йде про розвантажувальну підстанцію, яку у вересні встановили в сквері на Валах, щоб зняти навантаження із застарілих електромереж середмістя та покращити якість електропостачання. Щоб енергооб’єкт органічно вписувався у міський антураж та не контрастував з архітектурою міста, підстанцію збудували округлою та художньо оздобили.

Темою розпису артпідстанції є «Енергія Карпат». На фасаді підстанції зображена група оленів, яка рухається дугою, перестрибуючи масивні, порослі мохом камінні брили, характерні для Карпат. Серед них – олень благородний та сарна європейська – мешканці карпатських лісів. На фоні над тваринами зображена лінія гір, у якій легко упізнаються Петрос та Говерла. Весь малюнок символізує чисту та загадкову енергію природи Карпат – таку ж потужну й незамінну, як і електрична енергія.

В Івано-Франківську ще одну підстанцію перетворили в артоб’єкт 1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Концепція «Енергія Карпат» обрана не випадково. «Оскільки розвантажувальна підстанція облаштована у зеленій відпочинковій зоні, нам хотілось доповнити її незайманою природою Карпат, такою самобутньою та надихаючою, – каже автор ідеї та художник Юрій Пітчук. – Основними кольорами розпису є сірий, оливковий, бірюзовий, фіолетовий, хакі та охра. Завдяки такому спокійному колориту підстанція не здається зайвою у сквері, а надихає глядачів на активний відпочинок, дослідження рідного краю та дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Сподіваємось, що нова артпідстанція стане чудовою фотозоною для мешканців та гостей міста».

Артпідстанція «Енергія Карпат» є третім мистецьким об’єктом середмістя, створеним енергетиками спільно з Юрієм Пітчуком. Першою була підстанція з художнім розписом «Метаморфози чоловіка і жінки» в сквері Руської Трійці, другою – «Енергія стихій» у сквері Міцкевича. За словами енергетиків, кожна із цих артпідстанцій стала унікальною окрасою франківських скверів завдяки філігранному поєднанню естетичної краси та глибокого символізму їхніх розписів. Підстанція на Валах винятком не стане. Щоб переконатись у цьому, достатньо побачити підстанцію на власні очі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: