fbpx

В Обласній лікарні провели посмертний забір печінки та нирок, одну нирку пересадили

Суспільство 17:18, 08.05, 2023

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні вночі 8 травня провели посмертний забір нирок та печінки у пацієнта. Одну з нирок одразу трансплантували 51-річному коломиянину, який попередньо рік перебував на діалізі. Решту органів відправили до львівських лікарень. Аби ще двоє пацієнтів отримали шанс на повноцінне життя вже з трансплантованою печінкою та ниркою.

Донором став 65-річний мешканець Івано-Франківська, смерть мозку якого лікарі констатували вранці напередодні.

«У цього пацієнта був складний ішемічний інсульт і шансів на його повернення до життя практично не було, — розповідає трансплант-координаторка Лілія Шевага. — Коли ж ми отримали підтвердження смерті мозку й погодження від дружини та двох доньок чоловіка про згоду на посмертну трансплантацію, то приступили до забору органів».

Далі — внесення даних у реєстр, підбір пари донора-реципієнта.

В Обласній лікарні провели посмертний забір печінки та нирок, одну нирку пересадили 1

«Тут немає людського фактора — обирає Єдина державна система трансплантації. Потім ми обстежуємо реципієнтів, яких підібрала система, проводимо своєрідний моніторинг”, — пояснює Лілія Шевага. — Сама трансплантація триває приблизно три-чотири години – й втомлені хірурги повідомляють команді та родині про успішно завершену справу».

За словами анестезіолога Андрія Олійника, пересадка нирки відбувалася за планом. Для лікаря — це десята операція з трансплантації цього органу.

“Це — не тільки анестезія. Це — інтенсивна терапія. Хворих доправляють на пересадку у важкому стані. У них — порушені функції нирок, вони всі — на гемодіалізі”, — розповідає Андрій Олійник.

Зауважимо, що родина донора не знала достеменно чи погодився б їхній батько та чоловік на такий вчинок, але розповідають, що він дуже любив дітей, часто грався не лише зі своїм онуком, але й зі сусідськими дітьми у дворі, тож цінував кожне мале життя своїм приязним ставленням, а отже, кажуть, схвалив би їх рішення в поцінуванні людського життя в такий спосіб, навіть після смерті.

Як зазначає Лілія Шевага, підписані при житті згоди на посмертне донорство дещо полегшують роботу медиків.

Читайте: Як стати донором органів на Прикарпатті. Покрокова інструкція

В Обласній лікарні провели посмертний забір печінки та нирок, одну нирку пересадили 2

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: