Івано-Франківська обласна клінічна лікарня – серед восьми обласних центрів України, де запрацював пілотний проєкт з електронної реєстрації на проходження військово-лікарської комісії.
У Міноборони обіцяють, що до кінця травня ВЛК в усіх військових госпіталях України перейдуть на електронну чергу. Це перший крок, щоби прискорити проходження комісій для військових, повідомили в ОКЛ.
Раніше про запуск електронної реєстрації на ВЛК на брифінгу повідомляла командувач Медичних сил ЗСУ, генерал-майор Тетяна Остащенко. За її словами, на результати пілотних проєктів очікують протягом шести місяців.
Остащенко пояснила, що військовослужбовці “не будуть стояти в чергах, а точно будуть знати, на яку годину потраплять до визначеного спеціаліста”.
“Поки що це ми не можемо назвати електронною чергою, бо існують законодавчі обмеження щодо направлення на ВЛК. Тому що командир має дати військовослужбовцю паперове направлення на ВЛК. Без цього направлення військовослужбовець не може зареєструватися”, – додала Остащенко.
Раніше планували, що до кінця травня військово-лікарські комісії в усіх шпиталях України перейдуть на електронні черги. Електронний запис спрощує цю процедуру.
26 травня Зеленський підписав закони про спрощення проходження військовими лікарських комісій та оформлення документів, інформує УП.
Йдеться про законопроєкти №9154 та №9158. Один з них розширяє перелік медичних закладів, де військові зможуть проходити комісії. Другий має сприяти удосконаленню питань оформлення документів та лікування військовослужбовців під час воєнного стану.
Згідно із законопроєктом №9154, військово-лікарські комісії (ВЛК) можуть створюватися при державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Раніше такі комісії були лише при установах охорони здоров’я Міноборони, СБУ та інших військових формувань, а також Державної служби захисту інформації.
Законопроєкт №9158 стосується оформлення військовослужбовцям довідки про обставини поранення, контузії чи каліцтва як за результатами проведення відповідного розслідування, так і без нього.
Також він має на меті удосконалення процесу оформлення та направлення медичних документів між військовими частинами та закладами охорони здоров’я.
Завданням законопроєкту є спрощення процедури реалізації висновків військово-лікарської комісії про надання відпустки для лікування у зв’язку з хворобою та про непридатність до військової служби.