fbpx

В обласному ТЦК розповіли, скільки прикарпатців у розшуку за СЗЧ, скількох знайшли, скільки повернулися

Суспільство 11:33, 13.02, 2025

Про ситуацію з самовільним залишенням частини серед мобілізованих прикарпатців розповіли сьогодні на пресконференції в Івано-Франківському обласному ТЦК та СП, пише КУРС з місця події.

Основні показники назвав капітан Андрій Маланій, старший офіцер з розшуку Івано-Франківського зонального відділу ВСП.

За його словами, з 25 вересня 2024 року по області:

  • близько 2000 прикарпатців, які пішли в СЗЧ, перебувають у розшуку;
  • понад 2000 вже розшукано;
  • близько 1300 повернуто до частин;
  • понад 200 доставлені до органів досудового розслідування;
  • 32 – в місцях позбавлення волі;
  • 77 – померли;
  • понад 350 – повернулися до своїх частин самостійно.

З алгоритмом дій для повернення на службу після СЗЧ можна ознайомитися на сайті “Турбота про військовослужбовця”.

Маланій наголосив, що після повернення з СЗЧ для військовослужбовця зберігаються всі виплати, а якщо контрактник, то поновлюється контракт.

Заступник начальника ТЦК та СП з психологічної підтримки персоналу підполковник Юрій Мухін додав, що військовослужбовці після СЗЧ не обов’язково повинні повертатися на попереднє місце: через Армія+ можна вибрати частину, в якій бажає людина продовжити службу.

Заступник командира частини по роботі з особовим складом 50 полку імені полковника Семена Височана Сергій Осташевський розповів, як Нацгвардія йде назустріч військовослужбовцям, які прийняли рішення повернутися після СЗЧ.

У частині створена резервна рота, куди приймають військовослужбовців після СЗЧ.

“На початковому етапі з ними проводиться співбесіда. Також звертається увага на стан здоров’я. Основне – повинна бути мотивація військовослужбовця до служби. Він повинен розуміти, що повернеться на військову службу та у складі того чи іншого підрозділу буде виконувати бойові завдання”, – зазначив Осташевський.

У роті резерву військовослужбовці приблизно місяць проходять базову військову підготовку, після цього два-три тижні – курс інтенсивної військової підготовки. Відтак залежно від навичок військовослужбовців розподіляють по бойових підрозділах. За словами Осташевського, чи не найбільший попит зараз на операторів дронів.

“Треба розуміти, що СЗЧ – це не вирок. Є різні причини, чому людина так вчинила: сімейні стосунки, проблеми у колективі, хтось злякався, комусь не підійшла посада. Але кожен має право реабілітуватися”, – зазначив Сергій Осташевський.

За його словами, у резервній роті пройшли навчання вже приблизно 300 військовослужбовців після СЗЧ. З них лише двоє повторно вчинили СЗЧ.

Нагадаємо, Верховна Рада продовжила термін добровільного повернення на службу тих військових, які самовільно залишили частину, до 1 березня 2025 року. Спрощеною процедурою можуть скористатися ті військовослужбовці, які вчинили СЗЧ до 29 листопада 2024 року і добровільно висловили бажання повернутись до військової служби до 01 березня 2025 року.

Ті військовослужбовці, які здійснили СЗЧ після 29 листопада 2024 року, не можуть скористатися спрощеним алгоритмом. Але після першого СЗЧ вони можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності, якщо вони добровільно звернулися із клопотанням до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до військової служби та за наявності письмової згоди командира.

Якщо СЗЧ було вчинене до 3 днів, кримінальне провадження не порушується, військовослужбовець може повернутись до військової частини за згодою командира і продовжити проходження військової служби.

Якщо СЗЧ вчинене не вперше, військовослужбовець не може повернутись на службу та бути звільненим від відповідальності.

Нагадаємо, днями у Долині суд звільнив від покарання за СЗЧ військового, який зобов’язався повернутися на службу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: