fbpx

В ОКЛ відкрили Центр діагностики неврологічої патології

Суспільство 19:24, 07.07, 2023

В Івано-Франківській ОКЛ сьогодні, 7 липня, відкрили Центр діагностики неврологічої патології. Як зазначає генеральний директор закладу Остап Грищук, у новий підрозділ лікарні заклали ідею європейських стандартів надання діагностичної допомоги та тільки доказової медицини, інформує пресслужба ОКЛ.

У Центрі пропонують нові напрями діагностики, які мають наростаючий попит. Це великий перелік послуг. Тут роблять інтервенційну сонографію під контролем УЗД – проведення пункцій і біопсій (малоінвазивних втручань), компресійну еластографію й еластографію зсувної хвилі, імпедансометрію, тимпанометрію, визначення рівня пошкодження слухового нерва, ранню діагностику розсіяного склерозу, вестибулярні дослідження, об’єктивне визначення дементних порушень, стрес-ехо, УЗД судин паренхіматозних органів (що важливо при діагностиці смерті мозку та придатності органів донора), проводять голкову електронейроміографію для діагностики м’язової патології, а також діагностику серцево-судинних захворювань.

“Більшість із обстежень, – каже завідуюча центру Надія Сегін, – забезпечені пакетами медичних послуг за прогамою медичних гарантій НСЗУ, тобто безплатні, а решту надаватимуть на платній основі”.

Ідея відкриття центру виникла через те, що пацієнтів зі скаргами на головний біль і головокружіння доводилося обстежувати також у ЛОРа та перевіряти стан серця. А тепер, за словами Сегін, є можливість провести диференціальну діагностику та лікування захворювань в одному просторі і в найкоротші терміни, що дозволить значно скоротити час для встановлення правильного діагнозу і пришвидшити видужання.

У Центрі відкрили та дооснащують кабінет болю, щоб лікувати фантомний біль, що надважливо для поранених військових. У цьому бачать перпективу розвитку. Це застосування трьох найсучасніших методів у лікуванні болю: радіочастотного лікування, кріоаналгезії та ведення ботулінотоксинотерапії.

«Будемо обстежувати військових при травмах нижніх кінцівок, – каже Надія Сегін, – визначати, чи є травмований нерв, наскільки травмований, чи є якась регресія росту. І лікувати біль методом ботулінотоксинотерапії. У планах – радіочастотне лікування і кріоаналгезія. Це – нове в лікуванні фантомного болю у військових і це дуже важливо, тому що фантомний біль – резистентний до ліків, тобто пацієнт приймає багато лікарських препратів, а вони неефективні».

Ще одна новинка – кабінет ботулінотоксинотерапії для лікування дистонії, спастичності і мігрені.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: