fbpx

В Прикарпатському онкоцентрі відкрили стерилізаційне відділення та сервісну службу

Здоров'я 19:40, 05.10, 2023

Сьогодні в Прикарпатському онкоцентрі відбулось урочисте відкриття сучасного стерилізаційного відділення та відділення сервісної служби.

Переоснащення стерилізаційного відділення відбулось за кошти НСЗУ. Це важливо у безпеці лікувального процесу, сучасна медицина не може існувати без ефективних методів стерилізації.

В Прикарпатському онкоцентрі відкрили стерилізаційне відділення та сервісну службу 1

«Стерилізація є критичним аспектом медичної практики, яка відграє ключову роль у запобіганні інфекції. Основне завдання нового відділення полягатиме у стерилізації медичного інструментарію, матеріалів та білизни, які потрібні під час операцій, оглядів та процедур. Наш онкоцентр кілька років йшов до цього. Це останній проєкт мого попередника, багаторічного очільника закладу Володимира Романчука», – каже генеральний директор Прикарпатського онкоцентру Ігор Дмитренко.

В Прикарпатському онкоцентрі відкрили стерилізаційне відділення та сервісну службу 2

Завдяки потужному обладнанню тепер всі відділення забезпечуватимуться якісним стерильним матеріалом.

«Стерилізаційне відділення поділене на три зони – брудну, чисту та стерильну, в яких, відповідно, відбувається передстерилізаційна обробка (миття), перевірка якості очищення, пакування та безпосередня стерилізація інструментів, – розповідає головна медсестра онкоцентру Лілія Христук. – Між зонами встановлені передавальні шлюзи, які запобігають небажаному прямому перетіканню повітря між суміжними приміщеннями».

Ще одне відділення, відкрите сьогодні, – клінінгова служба онкоцентру. Пацієнти тут дуже вразливі до зовнішніх збудників, тому питання чистоти, комфорту і безпеки пацієнтів критично важливі у процесі лікування.

Медичний клінінг сервісної служби передбачає використання професійного обладнання, системи кольорового кодування та алгоритми складання серветок для мінімізації ризику поширення інфекції. Звертають увагу на висококонтактні зони.

«Відділення сервісної служби оснащено мопами, текстилем відповідного кодування, парогенератором, дозуючими системами та професійними засобами для прибирання, пральними машинками, сушильною машинкою, підлогомийними машинами тощо, які запобігають перехресному інфікуванню від пацієнта до пацієнта», – каже керівник відділу Ірина Белей.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: